Berlin 1: Nick Cassidy wygrywa wyścig przypominający wyścig samochodów seryjnych

Nick Cassidy (Jaguar) wygrał w tę sobotę pierwszą rundę Berlin E-Prix. Wyścig, w którym rywalizowano niemal wyłącznie w grupie i naznaczony był kilkoma kontaktami i kolizjami.

opublikowany 11/05/2024 à 16:23

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Berlin 1: Nick Cassidy wygrywa wyścig przypominający wyścig samochodów seryjnych

©DPPI

Nowozelandczyk wysunął się na prowadzenie już na sam koniec wyścigu, po dwukrotnym zneutralizowaniu zdarzenia. Do pierwotnie planowanych 40 dodano sześć okrążeń i ostatecznie zwyciężył Cassidy, przed Jean-Ériciem Vergne (DS Penske) i Oliverem Rowlandem (Nissan).

Jak to często bywa od początku ery GEN3, wydarzenie to w większości sprowadzało się do wyścigu o zarządzanie. Wyprzedzanie trwało przez całe okrążenia na torze lotniska Tempelhof. DS Penske przejął dowodzenie w pierwszej połowie imprezy, zanim spotkał się z Pascalem Wehrleinem (Porsche) przyłącz się do walki. Niemiecki kierowca ostatecznie zajął piąte miejsce, za Jaguarem Mitcha Evansa.

Cassidy, który na pierwszych okrążeniach spadł z rankingów, awansował za Oliverem Rowlandem, który startował z 15. miejsca. Obu kierowcom udało się uniknąć licznych kontaktów, które były szczególnie kosztowne dla Jake’a Dennisa (Andretti). Aktualny mistrz świata, który zaczynał z tylnego rzędu, awansował na czwartą pozycję, po czym musiał wycofać się z wyścigu po przebiciu opony w prawym przednim rzędzie.

Joel Eriksson (Envision) był pierwszym kierowcą zmuszonym do wycofania się z wyścigu po 10 okrążeniach wyścigu. Zatrzymany na torze, z uszkodzonym przednim błotnikiem i prawym tylnym kołem, Szwed spowodował pierwszą neutralizację zdarzenia. Do drugiego doszło na 29. okrążeniu, po wyjściu Maximiliana Günthera, który swoim Maserati uderzył w ścianę. Lucas di Grassi (ABT Cupra) również został zmuszony do wycofania się z wyścigu po uderzeniu i wpadnięciu w korkociąg.

Tym samym Cassidy odzyskuje prowadzenie w mistrzostwach, mając 11 punktów przewagi nad Wehrleinem i 19 nad Rowlandem. W najbliższą niedzielę na torze w Berlinie odbędzie się druga runda.

Berlin E-Prix 1 – Ranking

CZYTAJ TAKŻE > Andretti i Porsche przedłużają współpracę w Formule E

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz