Berlin 2 – Kwalifikacje: Przedostatnia sobota Jake Dennis zdobywa pole position!

Zaczynając wczoraj od ostatniego rzędu podczas pierwszej rundy Berlin E-Prix, Jake Dennis (Andretti) zdobył pole position w niedzielnym wyścigu!

opublikowany 12/05/2024 à 11:45

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Berlin 2 – Kwalifikacje: Przedostatnia sobota Jake Dennis zdobywa pole position!

©DPPI

W przeciwieństwie do sobotnich kwalifikacji, w pierwszej rundzie Berlin E-Prix Jaguary pokazali się w dobrej formie z grupy A kwalifikacji! Najlepszy czas uzyskał Nick Cassidy, który w drugim Jaguarze wyprzedził Maserati Maximiliana Günthera o 95 tysięcznych i o jedną dziesiątą przed Mitchem Evansem. Ten ostatni zremisował z sobotnim pole position Edoardo Mortarą (Mahindra), czwartym i ostatnim zakwalifikowanym do pojedynków.

Dla trzeciego w mistrzostwach Olivera Rowlanda (Nissan) po raz kolejny były to trudne kwalifikacje, po raz ósmy pomiędzy McLaren autorstwa Jake’a Hughesa i ERT Dana Ticktuma. Obaj ABT Cupras, Lucas di Grassi i Kelvin van der Linde, również nie obejrzeli fazy pojedynków.

Obecność w grupie B dwóch Andrettisów zdawała się pozwolić amerykańskiej drużynie nie zmonopolizować ostatniej kolejki, jak miało to miejsce w sobotę. Jednak na mecie z szachownicą Jake Dennis i Norman Nato po prostu osiągnęli... dwa najlepsze czasy w sesji! Czasem 24 godziny mogą zmienić wszystko… Stoffel Vandoorne (DS Penske) i Pascal Wehrlein (Porsche) towarzyszył im w ćwierćfinale. Drugi we wczorajszej rundzie Jean-Éric Vergne musiał zadowolić się miejscem w piątym rzędzie startowym.

Bratobójcze pojedynki

W ćwierćfinale Mitch Evans zdołał pozbyć się Günthera, zanim jego kolega z drużyny Nick Cassidy zakwalifikował się kosztem Edoardo Mortary. Półfinał 100% Jaguara był zatem odzwierciedleniem półfinału złożonego wyłącznie z kierowców Andrettiego, przy czym NATO pokonało Stoffela Vandoorne'a, a Dennis pokonał Pascala Wehrleina.

Bratobójcze pojedynki obróciły się na korzyść Cassidy'ego pod Jaguarem, a następnie Dennisa pod Andretti. Aktualny mistrz świata pokonał swojego kolegę z drużyny Normana Nato zaledwie o 22 tysięczne sekundy i zakwalifikował się do finału! Podczas tego ostatniego starcia wydawało się, że Polak powędruje do Cassidy'ego, jednak błąd Nowozelandczyka w nawrocie kosztował go najlepszy czas, a co za tym idzie trzy punkty. Zatem dzisiaj o 15:XNUMX Jake Dennis poprowadzi stawkę!

Berlin 2 – Grupa A

Berlin 2 – Grupa B

Berlin 2 – Etapy końcowe

CZYTAJ TAKŻE > Berlin 1: Nick Cassidy wygrywa wyścig przypominający wyścig samochodów seryjnych

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz