Mitch Evans wygrywa E-Prix Monako po doskonałym wyścigu zespołowym

Mitch Evans wygrał E-Prix Monako przed swoim kolegą z drużyny Nickiem Cassidym po dobrze przeprowadzonym wyścigu przez zespół Jaguara. Stoffel Vandoorne stanął na podium po raz pierwszy od zdobycia tytułu mistrza świata w sierpniu 2022 roku.

opublikowany 27/04/2024 à 16:11

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Mitch Evans wygrywa E-Prix Monako po doskonałym wyścigu zespołowym

©DPPI

Pierwsza część testu była podobna do tej, którą widzieliśmy w Misano, z ekstremalną oszczędnością energii. Jeśli jednak stały włoski tor pozwalał kierowcom jeździć kilkoma pojazdami obok siebie, wąskie uliczki Monako powodowały słaby kontakt i zniszczenia!

Nycka de Vriesa od początku Norman NATO, Sébastien Buemi, Antonio Félix Da Costa, Jake Dennis, niektórzy z nazwisk zaangażowanych w kontakt w pierwszych momentach wyścigu, przy czym kilka przednich skrzydeł miało zostać zmienionych w boksach.

Samochód bezpieczeństwa po raz pierwszy wyjechał na tor o godze okrążenie po wypadku Edoardo Mortary w szykanie na basenie. Szwajcar wyszedł bez szwanku, ale świetny wynik poszedł mu z dymem. Jake Hughes dużo stracił, gdy ogłoszono samochód bezpieczeństwa, tracąc przednie skrzydło po uderzeniu samochodu poprzedzającego.

Doskonała strategia Jaguara

Po wznowieniu wyścigu dwaj Jaguary z Evans i Cassidy doskonale rozegrali wyścig zespołowy, a Cassidy pozwolił swojemu koledze z drużyny wysunąć się na prowadzenie, powstrzymując peleton. W ten sposób Evans był w stanie skorzystać z ostatniego trybu ataku i utrzymać się na czele wyścigu. Na kolejnych okrążeniach kierowcy zmieniali swoje pozycje, aby Cassidy mógł wykorzystać przewagę, nowy tryb ataku… i tym samym przywrócić poprzednią kolejność, z samochodem nr 9 przed samochodem z numerem 37!

Ostateczna neutralizacja za wypadek Nico Müllera (potrącony przez Jake'a Hughesa, ukarany pięciosekundową karą) nie przeszkodziła samochodom zespołu Jaguar, które podpisały dublet, przed Stoffelem Vandoorne. Belg, który wystartował jako drugi, do końca odpierał ataki czwartego kolegi z drużyny Jean-Érica Vergne’a.

Piąty w zawodach Pascal Wehrlein przejmuje wyłączną kontrolę nad mistrzostwami świata po słabym występie Jake'a Dennisa, który był dwudziesty na mecie po zmianie przedniego skrzydła.

E-Prix Monako – Ranking

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz