Udoskonalona Gen3 zaprezentowana podczas E-Prix w Monako

W 2025 roku Formuła E wprowadzi Gen3 Evo, rozwiniętą wersję obecnego jednomiejscowego samochodu o zwiększonych osiągach. Ten nowy samochód zostanie zaprezentowany na marginesie wyścigu E-Prix Monako 25 kwietnia.

opublikowany 16/04/2024 à 11:19

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Udoskonalona Gen3 zaprezentowana podczas E-Prix w Monako

© Grégory Lenormand / DPPI

2022 w Formuła E zaprezentowany w Monako jednomiejscowy Gen3, aby otworzyć nowy rozdział w historii mistrzostw w 100% elektrycznych. Dwa lata później dyscyplina robi to ponownie: w czwartek 25 kwietnia, wciąż na marginesie wyścigu E-Prix Monako, który odbędzie się dwa dni później, FE zaprezentuje Gen3 Evo, udoskonaloną wersję obecnego jednomiejscowego samochodu . Zostanie wprowadzony w przyszłym roku w sezonach 11 i 12, przed pojawieniem się Gen4 zaplanowanego na rok 2027.

Gen3 Evo zostanie zaprezentowany w nowej karcie technicznej, która powinna zwiększyć osiągi, nawet jeśli nie zostały one jeszcze określone w Formule E. Może to w szczególności dotyczyć trybu napędu na cztery koła, zwiększonej mocy i zmodyfikowanego, bardziej agresywnego wyglądu. Hankook, oficjalny producent Formuły E do 2026 roku przed przekazaniem pochodni Bridgestone, powinna także przynieść nową specyfikację swoich opon.

„Przygotowując się do zaprezentowania Gen3 Evo, nie tylko wypuszczamy na rynek samochód, ale nadal kształtujemy przyszłość wyścigów”, powiedział Jeff Dodds, dyrektor zarządzający Formuły E. Ta nowa wersja nie tylko pokazuje naszą chęć wprowadzania innowacji i przesuwania granic technologii, ale także wzmacnia nasze zaangażowanie w dostarczanie naszym fanom ekscytujących i konkurencyjnych wyścigów. Wyznaczamy nowe standardy wydajności, które zintensyfikują rywalizację na torze i zaangażowanie fanów, utrzymując nas w czołówce światowego sportu motorowego. »

CZYTAJ TAKŻE > OPINIA – Czy Formuła E znalazła wreszcie właściwą formułę?

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz