Rowland załamuje się na ostatnim okrążeniu, Wehrlein wygrywa Misano 2 E-Prix!

Niesamowity finisz podczas Misano 2 E-Prix: prowadzący na ostatnim okrążeniu Oliver Rowland załamał się i oddał zwycięstwo Pascalowi Wehrleinowi!

opublikowany 14/04/2024 à 15:43

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Rowland załamuje się na ostatnim okrążeniu, Wehrlein wygrywa Misano 2 E-Prix!

© Grégory Lenormand / DPPI

  • W ten weekend brakowało mu jednego okrążenia do wykonania idealnego ruchu: dzień po zwycięstwie na zielonym dywanie, po dyskwalifikacji Antonio Félixa da Costy, Oliver Rowland myślał, że odniósł drugi z rzędu sukces na torze Misano... ale kierowca Nissana był zbyt żądny energii i załamał się na początku ostatniego okrążenia! Długo na czele peletonu Brytyjczyk nie radził sobie z baterią i musiał oddać swoją pozycję Pascalowi Wehrleinowi, zwycięzcy Misano 2 E-Prix!

  • Daleko od sobotniego wyścigu oczekującego obaj mężczyźni wyszli na prowadzenie w połowie wyścigu, wykonując E-Prix skrócone o dwa okrążenia w porównaniu z dniem poprzednim. Układ napędowy Porschezgodnie ze swoją reputacją był najbardziej wydajny i ekonomiczny w porównaniu do Nissana i pozwolił Niemcowi wygrać swoje drugie E-Prix w sezonie.
  • Podobnie jak w sobotę Jake Dennis (Andretti) był w stanie awansować w hierarchii i zająć drugie z rzędu drugie miejsce w Misano, tym samym obejmując prowadzenie w mistrzostwach z 2 jednostkami... zrównaną punktacją ze zwycięzcą dnia, Pascalem Wehrleina! Podium uzupełnia Nick Cassidy (Jaguar), który na mecie wyprzedził Nico Müllera (ABT Cupra)!
  • Choć w tę niedzielę tempo wyścigu było znacznie wyższe, wydarzenie było również znacznie bardziej urozmaicone i nerwowe: w szczególności trzeba było uruchomić samochód bezpieczeństwa, aby uwolnić Envision Robina Frijnsa, który ukończył wyścig w zbiorniku na szutrze na 7. zakręcie pomiędzy McLaren Sama Birda i Porsche Antonio Félixa Da Costy Holender złamał przednie skrzydło, które następnie utknęło pod przednimi kołami.
  • Pech nadal czeka Antonio Félixa Da Costę: uderzając w McLarena, Portugalczyk złamał także przednie skrzydło, które utknęło mu pod prawym przednim kołem. Kierowca Porsche musiał wrócić do boksów, aby dokonać napraw, zanim odjechał jako ostatni. Weekend do zapomnienia dla niego, dzień po dyskwalifikacji w pierwszym wyścigu…
  • Po stronie francuskiej honor Nissana uratował Sacha Fenestraz, zajmując 5. miejsce, co było jego najlepszym wynikiem w sezonie. Startujący z czołówki Jean-Éric Vergne (DS Penske) nie był w stanie dogonić odpowiedniego samochodu na czele wyścigu i minął linię mety na 7. miejscu. Wreszcie Norman Nato (Andretti) również złamał przednie skrzydło podczas wyścigu: zmuszony do powrotu do boksów mieszkaniec Cannes zajął 16. miejsce.

Misano E-Prix 2 – Ranking

CZYTAJ TAKŻE > Da Costa zdyskwalifikowany z Misano 1 E-Prix, Rowland dziedziczy zwycięstwo

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz