Sam Bird wycofuje się z E-Prix Monako

Po wypadku podczas pierwszej sesji treningowej przed E-Prix Monako Sam Bird był zmuszony wycofać się z reszty weekendu ze względu na złamaną rękę.

opublikowany 27/04/2024 à 09:12

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Sam Bird wycofuje się z E-Prix Monako

©DPPI

Taylor Barnard, który w tym sezonie prowadzi Formuła 2, powinien go zastąpić, jeśli FIA wyrazi na to zgodę. Barnard jest kierowcą rezerwowym i rozwojowym firmy McLarenoraz wziął udział w sesji „Free Practice 0” w Misano, sesji zarezerwowanej dla początkujących, gdzie uzyskał najlepszy czas.

Sam Bird dojeżdżając do zakrętu Sainte-Dévote popełnił błąd, blokując prawe przednie koło. Wchodząc w lukę nie udało mu się uniknąć uderzenia w ścianę opon, a gwałtowny obrót kierownicą spowodował złamanie ręki, co potwierdził biegły Formuła E. McLaren ze swojej strony precyzuje, że Bird udał się do szpitala, aby uzyskać więcej szczegółów na temat charakteru urazu.

Zachęcający debiut Birda w McLarenie… aż do Monako

„Zespół McLarena może potwierdzić, że Sam Bird nie weźmie udziału w wyścigu E-Prix Monako. Po incydencie na torze widoczne są oznaki kontuzji ręki, która wymaga dalszego leczenia. Sam udał się do szpitala na prześwietlenie, aby wyjaśnić charakter urazu. W rezultacie, do czasu uzyskania zgody FIA, Taylor Barnard zastąpi Sama na pozostałą część zawodów, prowadząc samochód nr 8.

Zespół przygotowuje już samochód nr 8 na czas do drugiego treningu, aby naprawić uszkodzenia. Zespół przekaże nowe informacje, gdy tylko będą dostępne. »

Sam Bird dołączył do zespołu McLarena w tym sezonie i wygrał Sao Paulo E-Prix, co było jego pierwszym zwycięstwem w Formule E od 2021 roku, kiedy jeździł dla Jaguara. Jego były kolega z drużyny Mitch Evans (Jaguar) ustanowił najlepszy czas w pierwszej sesji treningowej, wyprzedzając Robina Frijnsa (Envision) i Nicka Cassidy'ego (Jaguar).

Druga darmowa sesja treningowa kończy się o godzinie 9:45.

CZYTAJ TAKŻE > Autohebdo x Porsche: wygraj 1 karnet medialny na 24-godzinny wyścig Le Mans + 2000 euro

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz