Sam Bird przeszedł pomyślnie operację, Taylor Barnard będzie kontynuował tymczasowy staż w McLarenie w Berlinie

Kontuzjowany po wypadku w Monako Sam Bird przeszedł pomyślnie operację, ale będzie zbyt ciasny, aby jeździć w Berlinie. Zastąpi go ponownie Taylor Barnard.

opublikowany 02/05/2024 à 19:23

Jeremy’ego Satisa

0 Zobacz komentarze)

Sam Bird przeszedł pomyślnie operację, Taylor Barnard będzie kontynuował tymczasowy staż w McLarenie w Berlinie

Taylor Barnard będzie nadal zastępował Sama Birda w Berlinie. © McLarena

Po popełnieniu błędu na zakręcie Sainte-Dévote w ubiegły weekend podczas pierwszej sesji treningowej wyścigu E-Prix Monako, kierowca McLaren Sam Bird musiał wycofać się z reszty weekendu, pozostawiając kierowcę rezerwowego i rozwojowego kierowcy zespołu, Brytyjczyka Taylora Barnarda. Ten ostatni miał poważny wyścig, zajmując ostatecznie 14. miejsce w Księstwie.

Jego okres przejściowy będzie kontynuowany podczas kolejnego wyścigu E-Prix w Berlinie (11–12 maja), ponieważ posiadacz tytułu Sam Bird nie zostanie przekazany na czas. „McLaren z przyjemnością potwierdza, że ​​Sam Bird pomyślnie przeszedł operację lewej ręki po kontuzji odniesionej podczas wyścigu E-Prix Monako w ubiegły weekend. dowiedzieliśmy się w komunikacie prasowym. Pozytywny wynik procedury medycznej oznacza, że ​​Sam i zespół mogą teraz spodziewać się szybkiego powrotu do zdrowia i szybkiego powrotu do rywalizacji”. 

Zespół określił również, że Taylor Barnard zastąpi go na jeszcze jeden weekend. „Ze względu na charakter kontuzji zespół zatrudni Taylora Barnarda jako kierowcę podczas Berlin E-Prix, który będzie prowadził podczas zawodów samochód zespołu nr 8. Jako kierowca rezerwowy i rozwojowy zespołu tymczasowo zastąpi Sama Birda, podczas gdy ten będzie pracował nad jego pełnym powrotem do zdrowia.

Ian James, szef zespołu, pochwalił pracę wykonaną przez Barnarda w Monako. „Taylor wykonał znakomitą robotę podczas swojego powołania w ostatniej chwili do Monako, podobnie jak zespół, który zapewnił mu cenne wsparcie i rady przez cały wyścig. Będzie teraz mógł wykorzystać to doświadczenie, podczas gdy Sam będzie pracował nad powrotem do zdrowia, przy pełnym wsparciu zespołu. Jeśli chodzi o Sama Birda, mamy nadzieję, że jego rekonwalescencja będzie krótka, a McLaren będzie bardziej wspierał niż w zeszłym sezonie. IndyCar z Davidem Malukasem…

CZYTAJ TAKŻE > David Malukas zwolniony z McLarena!

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz