Shwartzman najszybszy w teście debiutantów w Berlinie

Robert Shwartzman, kierowca Ferrari Hypercar w WEC, ustanowił dla DS Penske najlepszy czas w teście Formuły E Rookie Test w Berlinie. Izraelczycy pokonali Jak Crawforda (Andretti) i Sheldona van der Linde (Jaguar).

opublikowany 16/05/2024 à 10:59

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Shwartzman najszybszy w teście debiutantów w Berlinie

Robert Shwartzman ustanowił najlepszy czas na teście debiutantów w Berlinie – fot. Eric Alonso

Robert Shwartzman zdecydowanie lubi się wyróżniać podczas testów Rookie Tests, w których bierze udział. Po tym z WEC w Bahrajnie w listopadzie ubiegłego roku, gdzie ustanowił najlepszy czas za kierownicą Ferrari 499P, izraelski pilot podpisał czas odniesienia tego z Formuła E w Berlinie, które miało miejsce w poniedziałek, dzień po zwycięstwie Antonio Félixa da Costy (Porsche) ma na trasie niemieckiej.

Shwartzman (24 l.) ustanowił swoje najlepsze okrążenie z czasem 1:01.937. Wyprzedził Jak Crawforda (Andretti) o niecałe dwie dziesiąte (0.173) i Sheldona van der Linde (Jaguara) o 0.230 sekundy. Za podium Felipe Drugovich (Maserati), Kush Maini (Mahindra), Enzo Fittipaldi (Jaguar) i Frederik Vesti (Mahindra) zajęli miejsca w pierwszej siódemce z trzema dziesiątymi miejscami. CzłonekAlpine Academy, Gabriele Mini (Nissan) uplasował się w pierwszej dziesiątce (9.), tuż za liderem mistrzostw Formuła 2, Zane Maloney (Andretti). Panujący mistrz DTM a także za kierownicą Porsche 963 w Bahrajnie pod koniec ubiegłego roku Thomas Preining (Porsche) zajął 11. miejsce, plasując się pomiędzy Caio Colletem (Nissan, 10.) i Dennisem Haugerem (Porsche, 12.).

Marta Garcia ustanowiła czas 19. – Fot. Eric Alonso /DPPI

Dwie kobiety były obecne podczas testu debiutanckiej mistrzyni Formuły E F1 Marta Garcia (ERT), startująca w Akademii i FRECA z Żelaznymi Damami, uzyskała 19. czas na 22 zgłoszonych kierowców, niecałe trzy dziesiąte za swoim kolegą z drużyny i rodakiem Mikelem Azconą (18.). Alice Powell (Envision) zakończyła dzień na 22. i ostatniej pozycji, dwie dziesiąte za swoim kolegą z drużyny Driesem Vanthoorem (21.). Nowy protegowany Stellantisa, Chilijczyk Nicolas Pino (Maserati) ustanowił 20. czas.

Rankingi testu debiutantów Formuły E w Berlinie

CZYTAJ TAKŻE > Berlin 2 – Antonio Félix da Costa wygrywa dość szalony wyścig

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz