Pascal Wehrlein z pole position w Monako

Pascal Wehrlein wystartuje dziś po południu z pole position do wyścigu E-Prix Monako, po pokonaniu w finale Stoffela Vandoorne'a.

opublikowany 27/04/2024 à 12:14

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Pascal Wehrlein z pole position w Monako

©DPPI

Logicznie rzecz biorąc, w pierwszej grupie Mitch Evans (Jaguar), który zdominował weekend od rozpoczęcia Free Practice 1, uzyskał najlepszy czas i zakwalifikował się do fazy pojedynków. Nowozelandczyk miał trzy dziesiąte przewagi nad konkurencją, a Pascal Wehrlein (Porsche), Maximilian Günther (Maserati) i Antonio Félix Da Costa (Porsche), którzy również zakwalifikowali się do pojedynków.

Robin Frijns (Envision) spóźnił się do kwalifikacji zaledwie dwie tysięczne sekundy, co zmusiło go do startu z piątego rzędu pola startowego. Sergio Sette Camara (ERT) również został wyeliminowany, podobnie jak ABT Cupras Nico Müllera i Lucasa di Grassi, Mahindra Nycka de Vriesa, Nissan Olivera Rowlanda i Andretti Normana Nato.

Drugą grupę prowadził Stoffel Vandoorne (DS Penske), autor najlepszego czasu swojego ostatniego przejazdu. W pojedynkach bierze także udział jego kolega z drużyny Jean-Éric Vergne, podobnie jak Nick Cassidy (Jaguar) i Sébastien Buemi (Wizja). Vergne prowadził przez prawie całą sesję, po czym spadł w rankingach w miarę postępów w okrążeniach swoich przeciwników z mocą 350 kW.

Jehan Daruvala (Maserati) jest pierwszym z tych, którzy nie przechodzą w pojedynkach, wyprzedza Edoardo Mortarę (Mahindra), Sacha Fenestraza (Nissan), Jake’a Hughesa (McLaren) i obrońca tytułu Jake Dennis (Andretti), dopiero dziewiąty. Dan Ticktum (ERT), który bardzo dobrze czuł się na wolnych treningach, musiał zadowolić się po raz dziesiąty, przed McLarenem Taylora Barnarda, który zastąpił kontuzjowanego dziś rano Sama Birda.

Niespodziewana eliminacja Mitcha Evansa

W pierwszym pojedynku Maximilian Günther zmierzył się z Pascalem Wehrleinem. Kierowca Porsche zwyciężył bez większych trudności, wyprzedzając swojego odpowiednika z Maserati o ponad pół sekundy. Drugi ćwierćfinał zakończył się zwycięstwem Mitcha Evansa przeciwko Antonio Félixowi Da Costie, ponownie z ponad pół sekundy przewagi.

W trzecim pojedynku, w 100% Jaguarem, zwyciężył Nick Cassidy, który w półfinale dołączył do swojego kolegi z drużyny. Kiwi wyprzedził Sébastiena Buemiego o trzy dziesiąte sekundy. W ostatniej konfrontacji, w której rywalizowali ze sobą dwaj kierowcy DS Penske, Stoffel Vandoorne o włos zwyciężył, wyprzedzając Jean-Érica Vergne'a o jedną dziesiątą.

Niespodzianką był już pierwszy półfinał, gdyż Pascal Wehrlein zdołał pokonać Mitcha Evansa o niemal pół sekundy! Kierowca Jaguara musi zatem zadowolić się miejscem w drugim rzędzie, choć do tego czasu dominował przez weekend. Stoffel Vandoorne wygrał drugi pojedynek z Nickiem Cassidym, który musiał uporać się z lekkim uszkodzeniem zawieszenia, prawdopodobnie w wyniku kontaktu z szyną na poprzednim okrążeniu.

W finale Pascal Wehrlein wywalczył pole position, wyprzedzając Stoffela Vandoorne'a o pół sekundy. Początek E-Prix Monako o 15:03!

Monako – Kwalifikacje – Grupa 1

Monako – Kwalifikacje – Grupa 2

Monako – Kwalifikacje – Faza końcowa

CZYTAJ TAKŻE > Sam Bird wycofuje się z E-Prix Monako

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz