Wraz z FRECA Doriane Pin rozpoczyna nową przygodę

Doriane Pin przygotowuje się do debiutu we FRECA. Po Akademii F1 Habowie walczą o nowe mistrzostwa w samochodach jednomiejscowych, mając na celu dalszy postęp w branży.

opublikowany 10/05/2024 à 09:53

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Wraz z FRECA Doriane Pin rozpoczyna nową przygodę

© Eric Alonso / DPPI

W momencie pisania tych linijek, Dorjan Pin powinien był znaleźć się po stronie belgijskiej, aby wziąć udział w 6-godzinnym spa w ramach konkursu WEC z Żelaznymi Damami w LMGT3. Tak zapowiadano na początku roku. Od tego czasu wszystko ewoluowało, a nawet bardzo ewoluowało.

A właściwie program Wytrzymałość dla Paryżanki nieco zeszło na dalszy plan. Obecnie integralna część akademii Mercedes, stworzył Pocket Rocket jednomiejscowy jego priorytet. Wierząc w nią ogromnie i postrzegając ją jako „ kobieta najprawdopodobniej osiągnie najwyższy poziom », l'Étoile przygotowało program w F1 Akademia z ambicjami” przygotować ją do zdobycia tytułu. "

FRECA, dodatkowy sznurek do łuku Doriane Pin

Jak na swój debiut w mistrzostwach 100% kobiet Doriane Pin miała świetny start, zdobywając dwa pole position i dwa zwycięstwa w Jeddah. Jeśli w końcu straci swój drugi sukces, francuski nadzieję nie mógł wymarzyć sobie lepszego swojego pierwszego występu w Akademii F1. Ale wciąż daleko nam było do poznania wszystkiego o programie sportowym mieszkańca Żelaznych Dam.

Teraz zorientowany na samochody jednomiejscowe, z wyjątkiem 24 godziny Le Mans że będzie rywalizować z Sarah Bovy i Michelle Gatting w Lamborghini Huracan nr 85 w zawodach Iron Dames, Francuzka dodała do swojego łuku nową strunę: FRECA.

Potwierdzony w kwietniu ubiegłego roku Doriane Pin jest również zaangażowany w Żelazne Damy, zawsze przy wsparciu Premy i oczywiście za Mercedesem. „ Jestem w pełni zaangażowany w to nowe wyzwanie i nie mogę się doczekać, aby znaleźć się na torze i wykorzystać go jak najlepiej– zwierzyła się w czasie wydarzeń. Fantastycznie jest zrobić kolejny ważny krok w wyścigach samochodów jednomiejscowych z Iron Dames i Mercedesem. »

Gotowy na wyzwanie

Wyzwanie FRECA rozpoczyna się w ten weekend dla Pocket Rocket w pobliżu Hockenheim, jedynego toru, na którym zespół mógł wziąć udział w testach przedsezonowych, po opuszczeniu testów w Barcelonie i Paul-Ricard.

Na miejscu celem nie będzie gonitwa za pole position i zwycięstwa. Doriane Pin pojawia się na mistrzostwach międzynarodowych i mieszanych, gdzie poziom jest wysoki. Mając zaledwie kilka nabojów w jednoosobowym samochodzie, misją Habów jest pozostawienie śladu i zdobycie doświadczenia, a ich głównym celem jest zdobycie tytułu Akademii F1.

Doriane Pin FRECA

Spacer po halach i dobra atmosfera wokół Doriane Pin w Hockenheim. © Paul Vaicle / DPPI

Po drugiej stronie Renu Doriane będzie oczywiście uważnie śledzony. Nie oczekujemy jednak, że od razu przeciwstawi się chłopakom takim jak Rafael Câmara (Prema), Tuukka Taponen (R-ace GP), Alessandro Giusti (ART Grand Prix) czy nawet Théophile Naël (Saintéloc Racing), ale raczej to, że ukończy czysty weekend. Jeśli uda jej się dostać na sam szczyt tabeli, będzie to jedynie bonus i przede wszystkim zachęta na przyszłość, potwierdzająca, że ​​zasługuje na swoje miejsce w tego typu mistrzostwach.

CZYTAJ TAKŻE > Doriane Pin – Portret młodej kobiety urodzonej na stokach

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz