Hockenheim: Evan Giltaire odnotowuje swoje pierwsze zwycięstwo w bardzo nierównym wyścigu

Evan Giltaire odniósł swoje pierwsze zwycięstwo we FRECA po wyścigu naznaczonym licznymi incydentami.

opublikowany 12/05/2024 à 16:52

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Hockenheim: Evan Giltaire odnotowuje swoje pierwsze zwycięstwo w bardzo nierównym wyścigu

© Holenderska Agencja Fotograficzna

  • Evan Giltaire z pewnością wygrałby w innych warunkach, ale zwycięstwo to zwycięstwo. Startując z pierwszego rzędu po przywróceniu mu czasu w kwalifikacjach, kierowca ART Grand Prix spisał się najciężej w pierwszych chwilach drugiego wyścigu.
  • Dzięki lepszej reakcji na zgaśnięcie świateł Habs pokonali opiekuna pole position Jamesa Whartona (Prema) i objęli prowadzenie od pierwszego zakrętu. Choć w pierwszych chwilach drugiego wyścigu Evan Giltaire musiał bronić swojej pozycji, ostatecznie nie miał zbyt wiele do roboty.
  • Z pewnością konieczne było dwa ponowne starty, ale ostatecznie drugi wyścig miał bardzo słaby rytm, ponieważ samochód bezpieczeństwa interweniował 2 razy, w tym ponad dwie trzecie z powodu incydentów z udziałem Edgara Pierre'a (RPM), Ugo Ugochukwu (Prema), Kenato Le ( G3 Racing) i Costa Toparis (KIC Motorsport). Na 4-minutowy test + 30 okrążenie to dużo. Evan Giltaire miał nawet gwarancję sukcesu na niecałe 1 minuty przed końcem, ponieważ samochód bezpieczeństwa ponownie pojawił się na torze i nigdy nie wrócił do alei serwisowej.
  • Pierwsze zwycięstwo Francuza we FRECA, który zwyciężył pod rządami SC, przed Rafaelem Câmarą (Prema) i Ivanem Dominguesem (VAR), dzień po przejściu na emeryturę z powodu problemów technicznych. Pierwszą piątkę uzupełnili Francuz Enzo Deligny (R-ace GP) i Théophile Naël (Saintéloc Racing).
  • Dla ART Grand Prix jest to pierwsze zwycięstwo od 23 października 2022 roku w Mugello, gdzie zwyciężył Gabriele Mini.

CZYTAJ TAKŻE > Kto zastąpi Andreę Kimiego Antonelliego? Nasi ulubieńcy na sezon 2024

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz