GP2 – Jann Mardenborough wystartuje na Monzy

Brytyjczyk Jann Mardenborough zadebiutuje w najbliższy weekend w serii GP2 na włoskim torze Monza w barwach Team Carlin.

opublikowany 02/09/2015 à 10:24

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

GP2 – Jann Mardenborough wystartuje na Monzy

Członek sektora Nissan po ujawnieniu się za pośrednictwem GT Academy, Brytyjczyk Jann Mardenborough odkryje mistrzostwo Seria GP2 w ten weekend we Włoszech na torze Monza, na ósmym spotkaniu w sezonie. To za kierownicą jednego z jednomiejscowych bolidów zespołu Carlin będzie rywalizować 23-letni kierowca, zastępując Seana Gelaela, który startuje w Formule Silverstone na torze Silverstone. Renault 3.5.

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością poprowadzenia po raz pierwszy samochodu GP2. To była szansa, której nie mogłem odmówić. Chcę mieć dostęp do tej serii w przyszłości, a zdobycie tego doświadczenia jest bardzo cenne. Chcę być konkurencyjny, ale wyzwania są zupełnie inne niż w GP3.

Do tego DRS, dwa rodzaje opon, dłuższe podjazdy i pit stopy, choć w samochodach sportowych jestem do tego przyzwyczajony. Czeka mnie naprawdę duży krok, ale dam z siebie wszystko. »

W tym roku Jann Mardenborough szczególnie broni barw Carlin Seria GP3, ale także od Nissana w Seria Blancpain GTi wziął udział 24 godziny Le Mans w GT-R LM Nismo.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz