GP2 – Pierre Gasly na pole position na Monzy

Francuz Pierre Gasly, który uzyskał już dziś najlepszy czas na wolnych treningach, zdobył swoje pierwsze pole position w serii GP2 na torze Monza we Włoszech.

opublikowany 04/09/2015 à 16:43

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

GP2 – Pierre Gasly na pole position na Monzy

Wicemistrz Formuły Renault 3.5 pozostał najsilniejszy w kwalifikacjach na torze Monza we Włoszech. Francuski Pierre Gasly zdominował sesję i po objęciu prowadzenia zdobył swoje pierwsze pole position w tej dyscyplinie od dzisiejszego poranka na wolnych treningach.

Dzięki okrążenie referencyjne ustalone w czasie 1:31″272, mieszkaniec stajni DAMSKI wyprzedził Nowozelandczyka Mitcha Evansa (czasu rosyjskiego) o 152 tysięczne. Król ćwiczenia i szeroki lider mistrzostw od początku sezonu Belg Stoffel Vandoorne (ART Grand Prix) traci trzecią pozycję o ponad dwie dziesiąte i będzie dzielić drugi rząd wyścigu głównego z Alexa Lynna, kolega Gasly'ego i aktualny mistrz serii GP3.

Arthur Pic (Campos Racing) zajmuje 7. miejsce w sesji, tracąc do swojego rodaka 666 tysięcznych Norman NATO (Ardeny) zajmuje 15 miejsce. Brytyjczyk Jann Mardenborough (Carlin) w swoim debiucie w GP2 wystartuje z 19. miejsca.

Jutro o 2:15 odbędzie się główny wyścig serii GP40 we Włoszech.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz