GP2 – Stoffel Vandoorne na pole position u siebie

Belg Stoffel Vandoorne przed własną publicznością zdobył w tym sezonie czwarte pole position w serii GP2.

opublikowany 21/08/2015 à 16:51

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

GP2 – Stoffel Vandoorne na pole position u siebie

Solidny lider mistrzostw po przybyciu na swoją ziemię, belgijskiego Stoffela Vandoorne’a nie przegapił okazji, aby zabłysnąć w ten piątek na Spa-Francorchamps. Będąc już autorem najlepszego czasu w treningach dowolnych, kierowca ART Grand Prix zdominował kwalifikacje, pokonując okrążenie 1'56 ″ 278.

Najbliższym prześladowcą bohatera narodowego jest obecny lider Formuły Renault Seria 3.5, czyli brytyjski Oliver Rowland. Rezydent zespołu MP Motorsport w GP2 kontynuuje swój obiecujący debiut w tej dyscyplinie (po dziesiątym i siódmym miejscu w Anglii), wspinając się do pierwszego rzędu, 147 tysięcznych za Vandoorne.

Tuż za nim jutro znajdziemy Rosjanina Siergieja Sirotkina (Rapax) i Brytyjczyka Jordana Kinga (Racing Engineering). Pierre Gasly (DAMS), siódmy, jest najlepszym reprezentantem Francji. Norman NATO (Ardeny) wystartuje z dziesiątego miejsca.

Arthur Pic (Campos Racing) i Nathanaël Berthon (Team Lazarus) wystartuje z miejsc 14 i 19. Bieg główny odbędzie się jutro o godzinie 15:40.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz