Quartararo zadowolony, Zarco patrzy w przyszłość, reakcje Francuzów po GP Ameryk

Po nieudanym spotkaniu w MotoGP Francuzi Fabio Quartararo i Johann Zarco wspominają, że musieli skoncentrować się na rozwoju swojej maszyny.

opublikowany 15/04/2024 à 09:30

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Quartararo zadowolony, Zarco patrzy w przyszłość, reakcje Francuzów po GP Ameryk

Quartararo zadowolony z weekendu w Austin ©Yamaha

Gdyby Francuzi mieli skomplikowany weekend podczas GP Ameryk w MotoGPszczególnie katastrofalna była sytuacja Johanna Zarco. Popełniwszy błąd w 6. zakręcie podczas Sprintu, kierowca z Cannes zakończył wyścig na szutrze. W wyścigu głównym sytuacja nie układała się również dla numeru 5, który musiał wycofać się na szóstym okrążeniu.

„Jesteśmy dość daleko od głównego celu, musimy dostosować podstawę roweru, wyjaśnia kierowca LCR Hondy. Jeśli chodzi o upadek, próbowałem pochylić się bardziej niż zwykle, aby lepiej skręcić, i straciłem przód. 

W niedzielę od pierwszego okrążenia poczułem wibracje z tyłu motocykla i chociaż dawałem z siebie wszystko, sytuacja się pogorszyła i zacząłem tracić czas, co zmusiło mnie do poddania się – kontynuuje. Musimy zrozumieć, co się stało i zobaczyć, co możemy poprawić przed następnym wyścigiem. »

©LCR Honda

©LCR Honda

Kwartalny też nie miał weekendu, na który liczył. Zaczynając z szesnastej pozycji na starcie wyścigu głównego, awansował na czternastą pozycję, by przed końcem pierwszego okrążenia po wyjściu z wyścigu spaść na dwudziestą pozycję.

Mimo wszystko kierowca Yamahy, który zajął dwunastą pozycję, woli widzieć pozytywne strony: weekend był bogaty w lekcje.

„Niestety zrobiłem przewagę na pierwszym okrążeniu w zakręcie 12, wyjaśnione numer 20. Straciłem kilka pozycji, ale szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś gorszego. Moje tempo nie było dobre, a degradacja opon nie była znacząca. Być może moglibyśmy zająć lepszą pozycję, ale myślę, że ten weekend był okazją do wypróbowania wielu rzeczy i skupiliśmy się głównie na poprawie motocykla.

Wyścig rozpocząłem na rowerze, na którym nigdy wcześniej nie jeździłem, potem przyznaje. Ten weekend był świetny, ponieważ próbowaliśmy wielu, wielu rzeczy. Myślę, że to dobrze dla naszego doświadczenia. Wiemy, czego potrzebujemy, a posiadanie jasnego kierunku działania jest pozytywną rzeczą. »

CZYTAJ TAKŻE > Ranking MotoGP 2024 – Mistrzostwa po GP Ameryk

 

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz