Numery GP Ameryki MotoGP

Maverick Vinales tworzy historię z Aprilią, Pedro Acosta bije nowy rekord przedwczesności: odkryj liczby z MotoGP Americas GP.

opublikowany 16/04/2024 à 13:55

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Numery GP Ameryki MotoGP

Statystyki z GP Ameryk 2024 ©Michelin

Grand Prix Ameryk MotoGP była sceną zaciekłej walki producentów o zwycięstwo, pod którą ostatecznie podpisał się Maverick Vinales. Możliwość spojrzenia wstecz na niektóre liczby, które zaznaczyły się podczas weekendu zawodów.

Dowód przez 3

Wygrywając w tę niedzielę Grand Prix Ameryk, nie tylko podpisał swój dziesiąty sukces w karierze. Choć nie wygrał od GP Kataru w 2021 r., Hiszpan stał się pierwszym zawodnikiem w erze MotoGP, który wygrał z trzema różnymi producentami. Przed Aprilią Batmav stanął już na najwyższym stopniu podium wraz z Suzuki i Yamahą.

Aprilia, będąca ostatnim producentem, który nie zdobył jeszcze podium w Austin, numer 12 umożliwiła modernizację fabryki w Noale.

©Michelina

Przed Marquezem

Mający 19 lat i 325 dni debiutant zespołu Gasgas Tech3, Pedro Acosta, zajął drugie miejsce w wyścigu głównym w Teksasie, notując swój najlepszy wynik w MotoGP.

Podium, które pozwala mu osiągnąć statystyki Marca Marqueza, stając się najmłodszym kierowcą, który dwukrotnie z rzędu stanął na podium w kategorii Premier. Ośmiokrotny mistrz świata dokonał takiego wyczynu na tym samym torze jedenaście lat wcześniej, mając wtedy 20 lat i 63 dni.

Dwa razy z rzędu

Podczas Grand Prix Ameryk ani Jorge Martin, ani Francesco Bagnaia nie stanęli na wysokości zadania, a obaj zawodnicy Ducati zajęli czwarte i piąte miejsca. Jest to pierwsze podium MotoGP bez dwóch rywali od zeszłorocznego GP Ameryki.

Tego dnia Alex Rins, Luca Marini i Fabio Quartaro podzielił się radością z pierwszej trójki. Należy pamiętać, że zwycięstwo Mavericka Vinalesa zakończyło passę jedenastu zwycięstw Ducati z rzędu, która rozpoczęła się podczas GP San Marino w 3 roku.

©Michelina

Jeszcze jeden

Zajmując trzecie miejsce w wyścigu głównym, Enea Bastianini pozwoliła Ducati kontynuować serię spotkań z co najmniej jednym zawodnikiem na podium. Licznik we włoskiej fabryce stoi obecnie na poziomie 49.

CZYTAJ TAKŻE > Quartararo zadowolony, Zarco patrzy w przyszłość, reakcje Francuzów po GP Ameryk

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz