Dall'Igna podkreśla „niezwykły” start Marqueza w wyścigu

Omawiając występy każdego z zawodników Ducati na torze Circuit of the Americas, Gigi Dall'Igna skupia się na cechach jezdnych Marca Marqueza przed jego upadkiem.

opublikowany 18/04/2024 à 18:37

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Dall'Igna podkreśla „niezwykły” start Marqueza w wyścigu

Dall'Igna wspomina wyścig Marca Marqueza ©Gresini Racing

Jeśli Ducati nie odniosło zwycięstwa w Austin, pierwszego od GP San Marino w 2023 r., kolarze włoskiej fabryki byli nie mniej bohaterami intensywnej walki o zwycięstwo, którą toczyli z Pedro Acostą (Tech3 – KTM) i Maverickiem Vinalesem (Aprilia). .

Wspominając GP Ameryk swoich kierowców, Gigi Dall'Igna nie kryje rozczarowania, jednocześnie sportowo pozdrawiając swoich konkurentów.

„To był długi i wymagający wyścig, żywy i dynamiczny, na bardzo wymagającym fizycznie torze, rappelle dyrektor Ducati. Dla Enei [Bastianiniego] to ważne podium, odzyskuje spójność. Z drugiej strony wyścig Pecco [Bagnaia] miał zupełnie inny smak. Nie miał tempa i dlatego musiał walczyć, aby zapewnić sobie piąte miejsce.

Gratulacje dla naszych przeciwników, którzy są szybkimi i utalentowanymi kierowcami, on kontynuuje. To będzie bardzo otwarte wyzwanie dla mistrzostw świata, które zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco i interesująco, jestem pewien, że tak będzie aż do ostatniego zakrętu. Sezon jest długi i trudny, a dla każdego będzie mnóstwo wzlotów i upadków. »

Uwagę Włocha przykuł jednak inny kierowca. Autorowi startu do wyścigu, który był zarówno agresywny, jak i przemyślany, Marc Marquezowi udało się przejąć kontrolę nad wydarzeniem. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem, ponieważ numer 93 wypadł z linii na początku pierwszego zakrętu, borykając się z problemami z hamulcami.

„Mimo upadku Marc okazał się niezwykłym zawodnikiem w wyścigu, pozdrawia Dall’Igna. Udało mu się nawet objąć prowadzenie, a to wiele mówi o jego umiejętnościach i doświadczeniu, a także determinacji i entuzjazmie.

To nie jest szczególnie pozytywny weekend dla Jorge, nawet jeśli udało mu się zdobyć cenne punkty, które utrzymały go na szczycie klasyfikacji mistrzostw świata. stwierdził.

CZYTAJ TAKŻE > Bagnaia: „Musimy zaczynać od zera”

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz