Quartararo przyznaje: „Aspekt finansowy częściowo motywował moją decyzję”

Na padoku Circuit of the Americas Fabio Quartararo powrócił do ogłoszenia przedłużenia kontraktu z Yamahą, przyznając, że istotnym czynnikiem decyzyjnym była jego pensja.

opublikowany 18/04/2024 à 16:56

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Quartararo przyznaje: „Aspekt finansowy częściowo motywował moją decyzję”

Quartararo omawia czynniki, które motywowały jego decyzję o przedłużeniu kontraktu z Yamahą ©Michelin

Jeśli uwaga padoku w Austin skupiała się przede wszystkim na wyjaśnieniach Dorny po zakupie praw handlowych MotoGP przez Liberty Media, Fabio Quartaro była również z niecierpliwością wyczekiwana przez osoby zajmujące się tą dyscypliną po ogłoszeniu jej rozszerzenia w Yamaha.

Niezrozumiana przez wielu, ponieważ odczuwa się niecierpliwość, że Francuz nie wystąpi na najwyższym poziomie, liczba 20 przy różnych okazjach wymieniała wszystkie powody, które motywowały jego wybór, począwszy od projektu japońskiej fabryki mającej na celu odzyskanie szczytu hierarchii .

„Kilka miesięcy temu byłem gotowy opuścić Yamahę, nie powiem, dokąd się udać, ale byłem gotowy odejść, przyznaje Quartararo przy mikrofonie Canal+. Yamaha inwestuje ogromne pieniądze w rozwój motocykla. Myślę, że to jedyna fabryka, która tak dużo inwestuje w swój projekt. Od tego roku spodziewana jest poprawa. »

Niçois wie jednak, że będzie musiał uzbroić się w cierpliwość i zadowolić się kilkoma punktami w weekend, nie będąc w stanie walczyć z europejskimi fabrykami.

„Oczywiście trudno będzie zdobyć kilka podium w 2024 roku, ale ważne jest, aby zbudować dobre fundamenty, aby móc iść do przodu”. dodaje.

Na koniec Habs przyznaje, że Yamaha nie wystarczyła, aby przedstawić zadowalający projekt, aby go zatrzymać. Sytuacja finansowa i oferowana przez producenta kwota to czynniki, które motywowały jego decyzję.

„Nie będę cię okłamywać, jako zawodnik mam wartość i Yamaha o tym doskonale wie, podkreśla ponownie Quartararo. Fabryka stawia na mnie już od kilku lat i choć pierwszy powód mojej rozbudowy jest związany z samym projektem, to muszę przyznać, że aspekt finansowy częściowo przesądził o mojej decyzji. »

Niektórzy wręcz ogłaszają, że kwota zaoferowana Francuzowi przez Yamahę za pozostanie będzie trzykrotnie wyższa od ofert złożonych przez inne zespoły, takie jak Aprilia, gdzie było prawdopodobne, że wyląduje, jeśli transakcja nie zakończy się sukcesem z jego obecnym zespołem .

CZYTAJ TAKŻE > Quartararo zadowolony, Zarco patrzy w przyszłość, reakcje Francuzów po GP Ameryk

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz