Augusto Fernandez: „Muszę im udowodnić”

Po zmaganiach od początku sezonu Augusto Fernandez chce udowodnić swojemu zespołowi, że jest w stanie osiągać takie same wyniki, jak pozostali zawodnicy KTM.

opublikowany 23/04/2024 à 19:05

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Augusto Fernandez: „Muszę im udowodnić”

Fernandez polega na Acosta, aby poprawić swoje tempo ©Tech3

Gdy rozpoczyna się drugi sezon w MotoGP Wydaje się, że w szeregach Gasgas Tech3 Augusto Fernandez nie jest w stanie tak szybko przystosować się do RC16, którym jeździ. Porównanie z młodym debiutantem, którego ma jako kolegę z drużyny, może szybko stać się żenujące.

W trzech wyścigach Pedro Acosta dwukrotnie stanął na podium i zajmuje trzecie miejsce w mistrzostwach (53 punkty), a Augusto Fernandez zajmuje siedemnaste miejsce w klasyfikacji kierowców z łącznym dorobkiem siedmiu punktów.

W wywiadzie wyemitowanym w MotoGP.comHiszpan ocenia swoją sytuację i zapewnia, że ​​wkrótce się obudzi.

„Chcę wygrywać, dlatego tu jestem, Wyjaśnia. Chcę zostać mistrzem świata i pracuję, aby spełnić swoje marzenie. Dlatego nie lubię spędzać czasu z tyłu stada. Próbuję się dostosować w tym roku, ale w tej chwili nie jest to możliwe. Nie martwię się, bo taki byłem przez całą karierę. Z sezonu na sezon moje tempo było albo bardzo dobre, albo złe, ale zawsze wracałem na szczyt. 

Musimy teraz iść do przodu, chcę się obudzić i udowodnić zespołowi, że jestem w stanie. Chcę kontraktu w przyszłym roku, ponieważ podoba mi się środowisko, w którym się obracam i wierzę w ich projekt. Muszę im udowodnić, że jestem zwycięzcą i że mogę tego dokonać na ich rowerze. dodaje sterownik Gagas Tech3.

Aby szybko podnieść poziom, Hiszpan przyznaje, że polega na pomocy swojego młodego kolegi z drużyny, którego umiejętność szybkiego uczenia się jest imponująca.

„Mimo że nie czuję się komfortowo na tegorocznym motocyklu, czuję, że ma on większy potencjał, poprawił się w porównaniu z rokiem 2023, podkreśla Fernandez. Zwłaszcza, że ​​widzę, co inni robią na tym samym sprzęcie, więc nie ma wymówek. Jeśli motocykl jest w stanie stanąć na podium, to ja też.

Mam szczęście, że mam Pedro u swego boku, ponieważ jest naprawdę bardzo szybki. Dzięki niemu szybciej identyfikuję to, co muszę poprawić, ale także punkty, w których moja jazda jest już dobra. Oczywiście zawsze dochodzi do pewnego rodzaju pojedynku z członkiem drużyny, ale gdy jednemu nie idzie dobrze, zawsze warto, aby drugi oparł się na tym porównaniu. podsumowuje nr 37.

CZYTAJ TAKŻE > „Brak presji” dla Acosty przed swoim pierwszym domowym GP

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz