Hiszpania – EL1: Bracia Marquez dominują u siebie

Bracia Marquez, Alex i Marc, w dużej mierze zdominowali pierwszą sesję treningową przed Grand Prix Hiszpanii MotoGP.

opublikowany 26/04/2024 à 11:37

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Hiszpania – EL1: Bracia Marquez dominują u siebie

Bracia Marquez obejmują prowadzenie w Jerez ©Red Bull Content Pool

Le MotoGP wraca do Europy, aby rywalizować w długiej serii spotkań, z których pierwsze odbywa się w Jerez. Podczas Grand Prix Hiszpanii jedenastu z dwudziestu dwóch zgłoszonych kierowców wystąpi u siebie, co może ożywić debaty.

Darmowa praktyka 1:

  • W pierwszych minutach jazdy kierowcy Gresini nadawali ton, blokując pierwsze dwa tymczasowe miejsca w sesji. Marc Marquez uzyskał pierwszy wynik z czasem 1:37.376, wyprzedzając swojego brata Alexa (1:37.404).
  • Prowadzenie w rankingach przez całą sesję nie uległo zmianie, a bracia Marquez kilkukrotnie tracili punkt odniesienia. Przed flagą w szachownicę Alex objął prowadzenie po imponującym okrążeniu 1:36.630, co spowodowało straty Marca do ponad pół sekundy.

  • Maverick Vinales plasuje się w pierwszej trójce, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Aleixa Espargaro, a Jorge Martin nie radzi sobie lepiej niż na dziewiątym miejscu.
  • Francesco Bagnaia nie wyszedł od razu ze swojego pudełka, jego ekipa przeprowadzała naprawy jego maszyny. Kiedy aktualny mistrz świata wyszedł na tor, ustanowił 17. najszybszy czas sesji, po czym stopniowo poprawiał. Zawodnik Ducati rozpoczął jednak piątek dyskretnie i zakończył na 12. miejscu.
  • Johann Zarco stracił czas jazdy, spadając w ósmym zakręcie na kierownicę swojej Hondy. Po przejechaniu w sumie 8 okrążeń Francuz zajął 19. pozycję. Fabio Quartaro rozpoczyna weekend z 14. najszybszym czasem, tuż za fabrycznymi zawodnikami Ducati.

  • Przypominamy, że do stałych startów w Jerez dołączyło trzech kierowców z dziką kartą. Stefan Bradl (Honda), Lorenzo Savadori (Aprilia) i Dani Pedrosa (KTM) zakończyli sesję odpowiednio na 24., 23. i 7. pozycji. Ten ostatni był najszybszym zawodnikiem KTM w piątkowy poranek i potwierdza, że ​​w najbliższy weekend będzie rywalem dla wielu zawodników.

MotoGP Hiszpania – klasyfikacja EL1:

MotoGP

©MotoCzas

CZYTAJ TAKŻE > Vinales zapewnia go, że Aprilia będzie kandydować w Jerez

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz