Marc Marquez, który po raz pierwszy w historii zdobył pole position w Ducati, dąży do podium

Marc Marquez jest realistą i woli nie stawiać poprzeczki zbyt wysoko po zdobyciu pole position podczas kwalifikacji do GP Hiszpanii w Jerez.

opublikowany 27/04/2024 à 12:03

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Marc Marquez, który po raz pierwszy w historii zdobył pole position w Ducati, dąży do podium

Marc Marquez zdobywa 93. pole position w swojej karierze ©Red Bull Content Pool

Zawody rozgrywane na mokrym torze, kwalifikujące się do Grand Prix Hiszpanii MotoGP widziałem, jak hierarchia została zachwiana. Podczas gdy Brad Binder prowadził sesję, to Marc Marquez w ostatniej próbie ustanowił najlepszy czas.

Świętując przed publicznością swoje pierwsze pole position w zespole Gresini Ducati i 93. w swojej karierze, wielokrotny mistrz świata postrzega ten wynik jako odzwierciedlenie swoich postępów na pokładzie Desmosedici GP23.

„Jestem bardzo zadowolony z mojego pierwszego pole position z Gresinim. komentuje Marquez po kwalifikacjach. Minęło trochę czasu, odkąd zakwalifikowałem się na pole position, co pokazuje, że dostosowuję się do samochodu. Podczas sesji dokonałem także pierwszej w sezonie akcji ratowniczej na rowerze, co jest kolejnym znakiem, że wszystko idzie w dobrym kierunku. »

Ostatnie pole position Marca Marqueza datuje się od Grand Prix Portugalii w 2023 roku. A jeśli jest zachwycony ponownym prowadzeniem, Hiszpan woli nie stawiać sobie zbyt wysokich oczekiwań, utrzymując rozsądny cel na oba weekendowe wyścigi.

„Musimy zachować spokój, przed nami jeszcze dwa wyścigi weekendu, zaczynając od Sprintu, kontynuuje numer 93. Celem startu z pole position będzie ukończenie wyścigu na podium. »

Chociaż pogoda może ponownie okazać się nieprzewidywalna, Marc Marquez będzie miał pierwszą okazję do zdobycia pole position podczas pierwszego z dwóch wyścigów weekendu, który rozpocznie się około 15:00.

CZYTAJ TAKŻE > Hiszpania – Kwalifikacje: Marc Marquez na pole position przed własną publicznością!

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz