Le Mans zachowuje rekord frekwencji lekarza rodzinnego po błędzie w obliczeniach

Obliczenia, które wskazywały, że w Jerez będzie ogółem 296,741 2023 osób obecnych na Grand Prix Hiszpanii, zawierały duży błąd, dzięki któremu GP Francji w XNUMX roku utrzyma rekord frekwencji w Grand Prix MotoGP.

opublikowany 29/04/2024 à 18:13

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Le Mans zachowuje rekord frekwencji lekarza rodzinnego po błędzie w obliczeniach

Prawie 300 000 widzów w Jerez ©Red Bull Content Pool

Le MotoGP ogłosił wieczorem podczas Grand Prix Hiszpanii, że tor Jerez-Angel Nieto odwiedziło ponad 296 000 fanów. Imponująca liczba, która pobiła poprzedni wynik ustanowiony w 2023 roku podczas Grand Prix Francji.

Tor Le Mans od prawie roku jest rekordzistą pod względem frekwencji. Najnowsze mistrzostwa w Sarthe przyniosły aż 278 000 zgłoszeń, co było tysięcznym Grand Prix w historii motocyklowych mistrzostw świata.

Grand Prix Francji 2023 zachowa jednak swój rekord po błędzie w obliczeniu frekwencji podczas Grand Prix Hiszpanii. W tym ostatnim wzięło udział 181 289 osób, czyli o ponad 100 000 mniej niż wcześniej ogłaszano.

CZYTAJ TAKŻE > „Tak czy inaczej, nie lubię cię, źle wykonujesz swoją pracę”, Zarco był bardzo zdenerwowany pod koniec wyścigu

Przyczyny tego błędu nie zostały podane, niemniej jednak spotkanie w Jerez było najbardziej pracowite od prawie dziesięciu lat.

Tor Le Mans zachowuje prawo do pobicia własnego rekordu, ponieważ następny przystanek MotoGP odbędzie się w Sarthe, w weekend od 10 do 12 maja. Każde ze stanowisk na trasie jest już zajęte, nadal można jednak nabyć bilet wstępu na ogrodzenie ogólne.

CZYTAJ TAKŻE > MotoGP – Michelin współpracuje z GP Francji

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz