Francuzi przykuwają uwagę podczas testów w Jerez

Liczne zmiany dokonane przez zespoły Fabio Quartararo i Johanna Zarco podczas oficjalnych testów w Jerez były zaskakujące, a obaj wyciągnęli pozytywne wnioski z tych ośmiu godzin jazdy.

opublikowany 29/04/2024 à 21:40

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Francuzi przykuwają uwagę podczas testów w Jerez

Fabio Quartararo optymistycznie po testach w Jerez ©Yamaha

Pierwsze oficjalne testy w sezonie odbyły się w poniedziałek na torze w Jerez, dzień po Grand Prix Hiszpanii w Hiszpanii MotoGP. Naturalnie, pokładając wiele nadziei w tych cennych godzinach jazdy, biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej znajdują się ich zespoły, francuscy kierowcy wyróżniają się.

Ze swojej strony Johann Zarco przetestował wiele nowych części RC213V, takich jak nowe podwozie Hondy, zanim wrócił do starej wersji, aby jak najlepiej służyć HRC, a tym samym przechowywać jak najwięcej informacji.

Jeśli mieszkaniec Cannes zajął dwudziestą pozycję, jest kierowcą, który przejechał większość dnia, pokonując w sumie 88 okrążeń. Podobnie jak większość kierowców Hondy, Zarco nie był do końca zadowolony z wprowadzonych zmian, ale pozostaje przekonany, że pomogą one znaleźć pewne rozwiązania.

„Dzisiaj testowaliśmy wiele rzeczy, pracując nad niektórymi obszarami motocykla, komentuje Zarco wieczorem oficjalnych testów w Jerez. Jest potencjał i podoba mi się to wyzwanie, ale trzeba wprowadzić pewne zmiany, aby walczyć o lepsze pozycje. Dzisiaj skupiłem się na przekazywaniu HRC jak najlepszych informacji zwrotnych i pomaganiu jej w znalezieniu właściwego kierunku. »

MotoGP, Quartararo, Zarco

©LCR Honda

Druga japońska fabryka w sieci również znalazła się w centrum uwagi w Andaluzji. Yamaha rzeczywiście zaprezentowała znaczącą aktualizację aerodynamiczną Fabio Quartaro i Alex Rins poddali go próbie.

Dlatego japoński zespół przyniósł nowe przednie skrzydło, nowy dodatek na bocznej owiewce i nowe podwozie.

Rins zakończył test na czternastej pozycji, a Quartararo – który przejechał 84 okrążenia – był 18. Jeśli chodzi o aerodynamikę, duet wydawał się usatysfakcjonowany, natomiast Alex Rins nie był zachwycony podwoziem, ponieważ nadal nie czuł się komfortowo w zakrętach.

" To był długi dzień ! Mieliśmy wiele rzeczy do przetestowania i wyciągnęliśmy z tego wiele informacji, wyjaśnia mistrz świata z 2021 roku. Potrzebujemy więcej czasu, zanim dojdziemy do wniosków. Przeprowadzimy również prywatny test w Mugello, aby dowiedzieć się więcej.

Musimy przeanalizować dane zebrane wcześniej Le Mans, kontynuuje Niçois. Myślę, że są pozytywne strony, ale są też sprawy, w przypadku których potrzebujemy więcej czasu, zanim wydamy werdykt. Myślę, że w przypadku Le Mans możemy już zacząć wprowadzać nowe rzeczy. »

Czas pokaże, co nowego pod względem aerodynamiki będzie miała maszyna Francuza, gdy pojawi się na torze Sarthe. Jednakże ze względu na dość krótkie terminy nie można sprowadzić całego pakietu do Francji. Umożliwi to przynajmniej pilotom dostarczenie dokładnych informacji zwrotnych na temat dodanych części.

Ten dzień jazdy stanowi ważny punkt odniesienia dla każdego z zespołów francuskich pilotów. Kolejny dzień oficjalnych testów odbędzie się 3 czerwca, dzień po Grand Prix Włoch MotoGP na torze Mugello.

CZYTAJ TAKŻE > MotoGP – Quartararo, który zmagał się z problemami fizycznymi podczas GP Hiszpanii, przywiózł mały punkt z Jerez

Quartararo w MotoGP

©Yamaha

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz