Numery GP Hiszpanii MotoGP

Liczne rekordy Ducati, 141. podium Marqueza: poznaj liczby z GP Ameryki MotoGP.

opublikowany 30/04/2024 à 17:15

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Numery GP Hiszpanii MotoGP

Statystyki dotyczące GP Hiszpanii © Pula treści Red Bull

Grand Prix Hiszpanii charakteryzowało się licznymi zwrotami akcji z powodu powtarzających się wypadków. Możliwość spojrzenia wstecz na niektóre liczby, które zaznaczyły się podczas weekendu zawodów.

Więcej niż 3

Zwycięstwo w Jerez, jego 20. sukces w pierwszej kategorii z Ducati, panujący mistrz świata Francesco Bagnaia zbliża się nieco do Caseya Stonera w wyścigu o rekord najbardziej zwycięskiego kierowcy w fabryce w Bolonii w MotoGP. Było to także 90. zwycięstwo Ducati w MotoGP.

Top 5 pojedynczych marek

Francesco Bagnaia zakończył zawody przed Markiem Marquezem i Marco Bezzecchi, a Alex Marquez i Enea Bastianini zajęli miejsca w pierwszej piątce. Wszyscy ci zawodnicy jeżdżący na motocyklach Ducati, włoska marka w dużej mierze zdominowała GP Hiszpanii. Ostatni raz Ducati dokonało takiego wyczynu podczas ostatniego Grand Prix Niemiec.

Dwa lata później

Przekraczając flagę w szachownicę jako drugi, Marc Marquez stanął na swoim pierwszym podium na suchym torze od Grand Prix Australii w 2022 r. Hiszpan tym samym zgromadził 141 występów na ławce rezerwowych w Grand Prix, a Jorge Lorenzo nieco go przybliżył (152). ).

W klubie

Nic więc dziwnego, że pierwsze trzy miejsca zablokowane przez zawodników Ducati sprawiają, że producent powiększa swój osobisty rekord kolejnych podium. Minęło już 50 spotkań, podczas których przynajmniej jeden kierowca z Bolonii zakończył swój weekend trofeum. Ducati jest czwartym producentem, po Hondzie, Suzuki i Yamasze, który osiągnął takie wyniki.

amerykański bohater

Po świetnym powrocie w klasie Moto2 Joe Roberts w dalszym ciągu stanął na nowym podium. Drugie miejsce Amerykanina katapultowało go na szczyt klasyfikacji kierowców. Tym samym Roberts staje się pierwszym Amerykaninem, który przejął kontrolę nad mistrzostwami Grand Prix od czasu Nicky'ego Haydena w 2006 roku.

CZYTAJ TAKŻE > Po Jerez podano terminy kolejnych oficjalnych testów na sezon 2024

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz