Bagnaia przewiduje trójstronny mecz o mistrzostwo

Francesco Bagnaia spodziewa się, że mistrzostwa MotoGP w 2024 roku będą przerywane bitwami z jego dwoma głównymi rywalami, tak jak miało to miejsce w Le Mans.

opublikowany 15/05/2024 à 10:22

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Bagnaia przewiduje trójstronny mecz o mistrzostwo

Bagnaia przygotowuje się do trójstronnej walki o mistrzostwo ©Red Bull Content Pool

Nie ma wątpliwości, że Grand Prix Francji MotoGP zapewnił nam najbardziej ekscytującą końcówkę wyścigu w sezonie. Od początku drugiej części imprezy walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy trzema panami: Jorge Martinem, Markiem Marquezem i Pecco Bagnaią.

Potem nastąpił zacięty mecz, podczas którego najmniejszy błąd mógł być kosztowny. Przed flagą w szachownicę kierowca Pramaca wywalczył zwycięstwo, wyprzedzając swojego rodaka i najbliższego gonitwę w mistrzostwach.

Trzeci w Grand Prix Francji panujący mistrz świata nie krył pewnego rozczarowania, niemniej jednak jest zachwycony pomysłem walki w ten sposób podczas kolejnych spotkań.

Włoch twierdzi, że jest pewien, że trzy maszyny, które zdominowały wyścig Le Mans, będą tymi, które ożywią resztę sezonu.

„Dla mnie w tej chwili jesteśmy trzema najbardziej kompletnymi kierowcami w mistrzostwach. zapewniać Bagnaia po wydarzeniu. Pozostali kierowcy są wystarczająco szybcy, aby osiągać dobre wyniki i mogą wygrywać wyścigi. Myślę jednak, że pod względem szybkości i konsekwencji wyprzedzamy innych, zwłaszcza w przypadku Jorge.

Myślę, że gdyby nie jego upadek w Jerez, Martin przyłączyłby się do bitwy pomiędzy Markiem a mną, – zapewnia kierowca Ducati. Mielibyśmy taki sam scenariusz jak tutaj, w Le Mans: ci sami zawodnicy walczą o zwycięstwo. Myślę, że w dalszej części mistrzostw powinniśmy spodziewać się czegoś podobnego. »

Idealny scenariusz na mistrzostwa, w którym trzech mężczyzn walczy z różnych powodów. Jeden liczy na zdobycie pierwszej korony w kategorii premier, drugi stara się obronić tytuł, a trzeci ma nadzieję wrócić na szczyt po latach niedoborów.

W klasyfikacji kierowców Martin (129 punktów) nadal ma dużą przewagę nad Bagnaią (91 punktów) i Marquezem (89 punktów).

CZYTAJ TAKŻE > Ranking MotoGP 2024 – Mistrzostwa po GP Francji

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz