Acosta określa przyczyny swojego upadku w Le Mans

Pedro Acosta szczegółowo omawia czynniki, które spowodowały jego wypadek podczas trzeciego okrążenia Grand Prix Francji MotoGP.

opublikowany 15/05/2024 à 10:50

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Acosta określa przyczyny swojego upadku w Le Mans

Pedro Acosta wspomina swój wypadek w Le Mans ©Red Bull Content Pool

Ofiara pierwszego wypadku w wyścigu w najwyższej kategorii, po zajęciu szóstego miejsca w sprincie, Pedro Acosta zakończył imponującą serię zdobytych punktów w Le Mans.

Przed Grand Prix Francji MotoGPmłody debiutant był w rzeczywistości jedynym kierowcą w stawce, który ukończył każde z wydarzeń rozgrywanych w 2024 r. z kilkoma punktami w kieszeni.

Wspominając swój wypadek, kierowca Tech3 przyznaje, że podczas próby wyprzedzenia Fabio Di Giannantonio był zbyt optymistyczny i było już za późno na reakcję.

CZYTAJ TAKŻE > Quartararo znów się uśmiecha, Yamaha poczyniła postępy w Le Mans

„Podczas hamowania jechali po lewej stronie toru i stwierdziłem, że byli wolniejsi, wyjaśnia Acosta mediom po Grand Prix Francji. Zanurkowałem do środka i wtedy zauważyłem, że docieram znacznie szybciej niż pozostali.

Nie chciałem niszczyć ras innych ludzi, a także własnej, on kontynuuje. Próbowałem wszystkiego, żeby zatrzymać rower, a potem zablokowałem przód. Myślę, że sprowadzało się to do czegoś w rodzaju palca, więc mogłem ich unikać. Ale ostatecznie to rywalizacja, jedziemy na limicie granic i czasami to nie działa. »

Jeśli tego typu wydarzenie jest częścią procesu uczenia się kierowcy, który ewoluuje w wyższej klasie, nie mniej rozczarowujące jest dla głównego zainteresowanego, który zapewniał, że czuje się na siłach, aby osiągnąć duży wynik dla swojego gospodarza.

„Szkoda, bo mogliśmy liczyć na świetną pozycję na mecie. Myślę, że mieliśmy świetną szansę na walkę o podium, ponieważ motocykl zachowywał się naprawdę dobrze.” – podsumowuje Acosta.

CZYTAJ TAKŻE > Dane dotyczące GP Francji w MotoGP

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz