Aleix Espargaro definiuje swój idealny skład

Aleix Espargaro na krótko postawił się w sytuacji menadżera zespołu MotoGP, aby zdefiniować idealny duet kierowców.

opublikowany 16/05/2024 à 12:03

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Aleix Espargaro definiuje swój idealny skład

Aleix Espargaro definiuje swój wymarzony skład ©Red Bull Content Pool

W czasach, gdy nie ma on pewności co do swojej przyszłości, niektórzy już wyobrażają sobie, że Aleix Espargaro zostanie menadżerem zespołu.

A ponieważ każdy zespół jest niczym bez kierowców, Hiszpan wziął udział w rozgrywce, komponując swój idealny skład, wybierając dwóch reprezentantów spośród aktualnie rywalizujących w najwyższej kategorii.

Decyzja była łatwa dla nr 41, któremu wystarczyło kilka sekund, aby nominować dwóch swoich rodaków. Przed wydaniem werdyktu Espargaro chciał jednak zobiektywizować swoją decyzję.

CZYTAJ TAKŻE > Bagnaia przewiduje trójstronny mecz o mistrzostwo

„Wszyscy powiedzą, że się z nim przyjaźnię i mamy tego samego menadżera, – komentuje media po Grand Prix Francji. Jednak niezależnie od tego, co podpowiada mi serce, Pedro Acosta i Jorge Martín byliby dwoma kierowcami, których wybrałbym do zespołu składającego się z MotoGP Już teraz. »

Jorge Martin, MotoGP

©czerwony Byk Pula treści

Wybór, który ostatecznie odzwierciedla teraźniejszość i przyszłość dyscypliny, stawiając obecnego lidera kategorii po jednej stronie garażu, a obiecującego debiutanta po drugiej.

„Pedro jest przyszłością MotoGP, będzie człowiekiem, którego można pokonać w ciągu następnych dziesięciu, a nawet dwunastu lat”. – zapewnia pilot Aprilii. Co możemy powiedzieć o Jorge poza tym, że jest obecnie najbardziej kompletnym kierowcą.

Myślę, że nie ma dziś żadnego kierowcy, który byłby tak szybki jak on. Dlatego mój „zespół marzeń” składałby się z tych dwóch kierowców.” podsumowuje Espargaro.

Choć pewne jest, że każdy menadżer w stawce marzyłby o skorzystaniu z usług takiego duetu, jest jednak mało prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości obaj znajdą się w tym samym zespole.

Jeśli Pedro Acosta utrzyma dobrą passę, w przyszłym roku powinien dołączyć do Brada Bindera po stronie KTM. Południowoafrykański zawodnik zamyka drzwi Martinowi, który chce dołączyć do zespołu fabrycznego, do końca 2026 roku.

CZYTAJ TAKŻE > Acosta określa przyczyny swojego upadku w Le Mans

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz