Beirer woli nie spieszyć się z awansem Acosty

Pit Beirer kładzie kres pogłoskom o rychłym transferze Acosty do zespołu fabrycznego KTM i twierdzi, że woli nie spieszyć się.

opublikowany 20/04/2024 à 19:49

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Beirer woli nie spieszyć się z awansem Acosty

©Pula treści Red Bulla

Od sezonu 2024 MotoGP, Pedro Acosta nie przestaje zaskakiwać, a Jack Miller w dalszym ciągu rozczarowuje. Jeśli Australijczyk pokaże lepsze tempo niż w drugiej części ubiegłego sezonu, to i tak nie sprosta oczekiwaniom Pita Beirera, dyrektora KTM, który nie kryje się z tym i nie kryje się z tym.

" Nie jestem usatysfakcjonowany, zapewnia na łamach Marka. Czasami był w bardzo słabej formie, ale tej zimy dużo trenował i jest w lepszej kondycji fizycznej. »

Prezentując od początku sezonu znacznie lepszą formę od Millera, zaczyna być jasne, że Pedro Acosta zajmie miejsce Australijczyka w fabrycznym zespole najpóźniej na początku sezonu 2025, a Brad Binder ma już kontrakt, który zapewnia sobie miejsce w Pomarańczowych.

Jeśli jednak niektórzy widzieli, że młody debiutant zostanie w tym roku kierowcą fabrycznym, Pit Beirer nie jest tego zdania.

„To dla nas bardzo ważna wartość, na przyszłość i na teraz, Wyjaśnia. Spisuje się wyjątkowo dobrze, ale dla nas zmiana zespołu nie wchodzi w tej chwili w grę. 

Z umownego punktu widzenia nie byłoby przeszkód dla tej zmiany, kontynuuje Beirer. Ale absurdem jest myśleć o takiej zmianie w środku sezonu. »

Na koniec dyrektor austriackiej fabryki podkreśla niezastąpioną naturę kierowcy, który na potrzeby zespołu prezentuje takie osiągi.

„Jest to bardzo przydatne dla Brada, który do tej pory był naszym jedynym punktem odniesienia, ponieważ czasami ani my, ani on nie wiedzieliśmy, czy problem dotyczy roweru, czy jeźdźca” stwierdził.

CZYTAJ TAKŻE > Acosta: Przede mną Marquez zrobił to Rossiemu

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz