Austin – Vinales wygrywa z przewagą przed Acostą

Maverick Vinales po nieudanym starcie pokonuje kolejnych konkurentów i zdobywa hat-tricka na torze Circuit of the Americas.

opublikowany 14/04/2024 à 21:47

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Austin – Vinales wygrywa z przewagą przed Acostą

Maverick Vinales wygrywa Grand Prix Ameryk MotoGP ©Michelin

Po sprincie w dużej mierze zdominowanym przez Mavericka Vinalesa, MotoGP po raz ostatni w ten weekend pojawi się na torze Circuit of the Americas, aby wziąć udział w wyścigu głównym. Batmav po raz kolejny będzie próbował zatrzymać za sobą Pedro Acostę i Marca Marqueza, a Francesco Bagnaia będzie musiał odbić się po anonimowym sprincie.

Wyścig :

 • Pedro Acosta miał najlepszy start i przejął kontrolę nad wyścigiem już podczas pierwszego hamowania. Z tyłu Vinales walczył z Francesco Bagnaią i stracił wiele pozycji, próbując uniknąć kolizji. Pomiędzy Markiem Marquezem a Jorge Martínem również było bardzo blisko, ale obaj kierowcy zdołali utrzymać się na czele.
 • Po pierwszym podaniu młody debiutant prowadzi przed Jorge Martinem, Jackiem Millerem i Markiem Marquezem, a wspinaczkę w peletonie rozpoczyna Francesco Bagnaia.

 • Od drugiego okrążenia lider mistrzostw zaczął atakować Acostę, który wykazał się dużą kontrolą, aby utrzymać się na czele. Z tyłu Bagnaia już jest i zaczyna wywierać presję na kierowcę Pramaca. Następnie Marc Marquez obserwował czołową trójkę rywalizującą o pozycję lidera, nie podejmując jednak żadnej inicjatywy.
 • Gdy tylko S wyjechał na czwarte okrążenie, Martin przeprowadził zdecydowany atak na Acostę i minął. Z tyłu Marquez budzi się i na kilku zakrętach pozbywa się Bagnaii i Acosty.

 • Czterej mężczyźni nie pozwalają sobie na chwilę wytchnienia, a ataki następują po sobie. Podczas szóstego podania Marquez rzuca się do środka i dotyka Martina, co pozwala Bagnaii i Acosta odzyskać drugą i trzecią pozycję.

 • Ośmiokrotny mistrz świata nie powiedział jednak ostatniego słowa. Gdy już nadrobił opóźnienie, zyskał przewagę nad Bagnaią, która zaczęła tracić przewagę, zanim zapłacił cenę za powrót Vinalesa. W wyniku tego czasochłonnego pojedynku obaj zawodnicy zdegradowali się na jedną sekundę w czołowej trójce.
 • Na początku drugiej części testu Acosta i Marquez zostawili Martina w tyle i rozpoczęli zaciętą walkę. Po objęciu prowadzenia Marquez stracił koncentrację i upadł, przygotowując się do obrony przed 19-letnim kierowcą. Z tyłu wrócił Vinales. Na dziewięć okrążeń przed metą rozpoczyna się walka o zwycięstwo pomiędzy tymi dwoma zawodnikami.

 • Numer 12 szybko ustala swoje tempo i łączy najlepsze okrążenia wyścigu, aby uzyskać jedną sekundę przewagi. Przewagę, którą utrzymał do 18. okrążenia, kiedy Acosta – który wówczas notował najszybsze czasy pomimo zużycia gumy – nieznacznie wrócił.
 • Vinales zdołał jednak utrzymać prowadzenie i odniósł swój pierwszy sukces w głównym wyścigu sezonu, stając się pierwszym zawodnikiem w erze MotoGP, który zwyciężył trzema motocyklami różnych marek. Acosta po raz drugi zdobywa podium w MotoGP i udowadnia, że ​​może być pretendentem do zwycięstwa.

 • Nie mogąc dotrzymać kroku czołówce, Bagnaia został zawieszony przez kolegę z drużyny i ukończył wyścig na 5. pozycji. Bastianini będzie wówczas próbował zaniepokoić umierającego Martina swoimi oponami i uda mu się pozbawić go podium.
 • Zwróć uwagę na upadki Johanna Zarco, Takaaki Nakagamiego i Franco Morbidelliego w pierwszej połowie wyścigu. Alex Rins i Joan Mir później przejdą na emeryturę.
 • Fabio Quartaro miał trudności podczas zawodów na swojej Yamasze i na mecie zajął 12. miejsce.

MotoGP Austin – Wyścig: Ranking

CZYTAJ TAKŻE > Dani Pedrosa i Pol Espargaro wracają na właściwe tory w KTM

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz