Bagnaia: „Musimy zaczynać od zera”

Francesco Bagnaia wzywa Ducati do zadawania sobie pytań po dwóch rozczarowujących Grand Prix w Portimao i Austin.

opublikowany 17/04/2024 à 19:46

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Bagnaia: „Musimy zaczynać od zera”

Bagnaia nadal w trudnej sytuacji w Austin ©Ducati Corse

Już dwa kolejne weekendy wyścigowe aktualnemu mistrzowi świata nie udało się znaleźć w pierwszej trójce. Zarówno w Portugalii – gdzie w sprincie zajął czwarte miejsce, zanim upadł w wyścigu głównym – jak i w Stanach Zjednoczonych – gdzie w sobotę był ósmy, a w niedzielę piąty – numer 3 doświadczył skomplikowanych wypadów na torach, gdzie jego koleżanka z drużyny, Enea Bastianini wydaje się błyszczeć.

Chociaż Bagnaia był w dobrej formie podczas pierwszego spotkania sezonu w Katarze, wyjaśnia, że ​​nie rozumie, dlaczego ma złe odczucia na kierownicy swojego Desmosedici GP24 i wzywa Ducati do całkowitego zresetowania przed Jerezem, aby zidentyfikować problem.

„Po pierwszych pięciu lub sześciu okrążeniach myślałem o zwycięstwie lub o podium. komentuje zawodnik Ducati po GP Ameryk. Jednak potem zacząłem mieć trudności, często blokowałem atak i musiałem przyjąć postawę defensywną. To najlepszy wynik, jaki mogłem sobie wyobrazić. 

Oczywiście przeanalizujemy wszystkie możliwe dane, aby zapobiec powtórzeniu się takiego scenariusza w Jerez, on kontynuuje. Musimy zadać sobie pytanie, zacząć od zera, ponieważ już dwa kolejne weekendy z rzędu wynik nie spełnił naszych oczekiwań. »

Kłopoty wszystkich nieznajomych, biorąc pod uwagę występy Bagnai podczas przedsezonowych testów. W Malezji ustanowił najlepsze okrążenie z trzech dni testów w czasie 1:56.682, natomiast w Katarze w oba dni testów zajmował czołowe miejsca w rankingach.

„Przed rozpoczęciem sezonu nie zauważyliśmy żadnych problemów, które mamy obecnie, wszystko było idealnie. Gdy tylko rozpoczynamy weekend wyścigowy, pojawiają się problemy, których nigdy nie doświadczyliśmy. To jeszcze bardziej utrudnia analizę tego, co dzieje się nie tak, ale wierzę w mój zespół i jestem pewien, że szybko znajdziemy rozwiązanie”. stwierdził.

Czas pokaże, czy The Reds będą w stanie zidentyfikować przyczyny niedawnych słabych wyników swojego kierowcy referencyjnego, podczas gdy Jorge Martín i Enea Bastianini będą walczyć o mistrzostwo.

CZYTAJ TAKŻE > Numery GP Ameryki MotoGP

 

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz