Od 23 do 3 szalony powrót Fabio Quartararo do Hiszpanii

Fabio Quartararo wykorzystał tę sytuację i po raz pierwszy w sezonie znalazł się w pierwszej trójce sezonu pod koniec sprintu Grand Prix Hiszpanii MotoGP, startując z 3. pozycji na polach startowych.

opublikowany 27/04/2024 à 15:54

Luca Bartolomeo

1 Zobacz komentarze)

Od 23 do 3 szalony powrót Fabio Quartararo do Hiszpanii

Fabio Quartararo na podium w Hiszpanii ©Michelin

Chociaż początek weekendu był co najmniej skomplikowany, Fabio Quartaro nie udało mu się odnaleźć rytmu w Q1, na torze o zmieniających się warunkach, i zakwalifikował się na 23. pozycji, co zagroziło jego szansom na punkty w Grand Prix Hiszpanii.

Nie licząc sprintu pełnego zwrotów akcji, podczas którego piętnastu kierowców straciło kontrolę nad maszyną z powodu wciąż występujących na torze wilgotnych plam.

Wykazując się dużą ostrożnością, Fabio Quartararo wykorzystał dobry start, a także nieszczęścia przeciwników, aby wspiąć się do czołowej trójki. Na trzy okrążenia przed metą zawodnik z numerem 3 nadal musiał stawić opór powrotowi Daniego Pedrosy, który w końcu udało mu się powstrzymać. Na mecie niespodzianka jest wielka, a radość ze zdobycia podium ogranicza długość jego wypowiedzi w rozmowie po wyścigu.

„Start z 23. pozycji nigdy nie jest idealny, zwłaszcza na takim torze, jak ten. komentuje Quartararo przed wejściem na podium zainstalowane na zakręcie 9. Było wiele wypadków i wykorzystałem to, aby wrócić i zdobyć swoje pierwsze podium w sezonie.

Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w pierwszej trójce tutaj, w Jerez, ponieważ ten tor wiele dla mnie znaczy. Mam nadzieję, że jutrzejszy wyścig będzie dobry i że będziemy mogli świętować tak jak dzisiaj.” po prostu dodaje.

Ten wynik w odpowiednim czasie z pewnością pomoże rodakowi z Nicei w dalszym ciągu wierzyć w swój zespół, podczas gdy bieżący weekend poprzedza ważne testy dotyczące kontynuacji projektu japońskiej fabryki.

CZYTAJ TAKŻE > Hiszpania – Sprint: Martin wygrywa, Quartararo na podium!

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

4

Thierry'ego Pingreta

27 o 04:2024

Raczej: Jaka rzeź wśród przywódców byłaby bardziej sprawiedliwa

1

Aby napisać komentarz