Hiszpania – Testy: Bagnaia najszybszy

Francesco Bagnaia ustanowił najszybszy czas sesji treningowej przed Grand Prix Hiszpanii MotoGP po spędzeniu sesji poza czołową dziesiątką.

opublikowany 26/04/2024 à 16:07

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Hiszpania – Testy: Bagnaia najszybszy

Bagnaia najszybsza w Hiszpanii ©Michelin

Le MotoGP wraca do Europy, aby rywalizować w długiej serii spotkań, z których pierwsze odbywa się w Jerez. Podczas Grand Prix Hiszpanii jedenastu z dwudziestu dwóch zgłoszonych kierowców wystąpi u siebie, co może ożywić debaty.

Testy: 

  • Początek sesji upłynął pod znakiem kilku upadków, w tym ostatniego zwycięzcy, Mavericka Vinalesa, na pierwszym zakręcie.
  • Następnie KTMs przejęli kontrolę nad sesją, a Brad Binder objął prowadzenie z czasem 1:36.794. Pedro Acosta jest wówczas drugi.
  • W połowie sesji Binder nadal prowadził, a wypadków było coraz więcej. Alex Marquez i Dani Pedrosa, będący dziś rano w bardzo dobrej formie, popełniali błędy mniej więcej w tym samym czasie, próbując się poprawić.

  • Dopiero po czterdziestu minutach jazdy ślad Bindera spadł. Maverick Vinales przejechał okrążenie w czasie 1:36.482, reagując najlepiej jak potrafił po wypadku. Następnie Fabio di Giannantonio, Franco Morbidelli i Aleix Espargaro również wyprzedzili RPA, tak naprawdę nie zagrażając numerowi 12.
  • W ciągu ostatnich dziesięciu minut czasy drastycznie spadły, a kierowcy po raz pierwszy przez cały weekend grozili, że zejdą poniżej 36 minuty.
  • Autor anonimowego startu w piątek, Francesco Bagnaia, wydawał się cierpieć podczas sesji treningowej. Późne przebudzenie pozwoliło mu jednak ustanowić najlepszy czas sesji na poziomie 1:36.025. Pierwszą trójkę uzupełniają Maverick Vinales i Marc Marquez.
  • Po zdominowaniu początku weekendu, KTM-y sukcesywnie spadały w niewłaściwym momencie i zostały wyrzucone z pierwszej dziesiątki. Każdy z Brada Bindera, Jacka Millera i Dani Pedrosy będzie musiał przejść przez Q10.
  • Francuzi będą musieli także wziąć udział w pierwszej części sesji kwalifikacyjnej. Johann Zarco zajmuje 18. miejsce w testach, wyprzedzając go Fabio Quartaro 20e.

MotoGP Hiszpania – Ranking testowy

CZYTAJ TAKŻE > Hiszpania – EL1: Bracia Marquez dominują u siebie

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz