Hiszpania – Kwalifikacje: Marc Marquez na pole position przed własną publicznością!

Marc Marquez wystartuje z pierwszego miejsca w dwóch wyścigach rozgrywanych na torze Jerez podczas Grand Prix Hiszpanii MotoGP.

opublikowany 27/04/2024 à 11:38

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Hiszpania – Kwalifikacje: Marc Marquez na pole position przed własną publicznością!

Marc Marquez na pole position w Jerez ©Red Bull Content Pool

Le MotoGP wraca do Europy, aby rywalizować w długiej serii spotkań, z których pierwsze odbywa się w Jerez. Podczas Grand Prix Hiszpanii jedenastu z dwudziestu dwóch zgłoszonych kierowców wystąpi u siebie, co może ożywić debaty.

Darmowa praktyka 2:

  • Sesja EL2 odbyła się na mokrym torze, po tym jak rano w Jerez spadły krople, co ożywiło sesje Moto3 i Moto3, gdzie doszło do licznych upadków.
  • Choć tor powoli wysycha, kierowcy nie podejmują żadnego ryzyka, a pierwsze czasy są o piętnaście sekund wolniejsze niż dzień wcześniej.
  • Pod koniec sesji niebo znów zrobiło się groźne, a Marc Marquez ustanowił najlepszy czas 1:48.183. Fabio Di Giannantonio i Francesco Bagnaia zamykają pierwszą trójkę, a numer 3 traci pięć dziesiątych. Francuzi zajmują odpowiednio 1. i 17. miejsce.

Kwalifikacja 1:

  • Zdominowany przez trzy KTM z zespołu fabrycznego, początek Q1 był co najmniej trudny. Jednak przed flagą w szachownicę to Franco Morbidelli objął prowadzenie po okrążeniu z czasem 1:47.887. Brad Binder również udaje się zakwalifikować do Q2, dzięki spowolnieniu o 62 tysięczne.
  • Johann Zarco nie był daleko od miejsca w Q2. W swoim ostatnim starcie Francuzowi zabrakło dwie dziesiąte sekundy do Brada Bindera i zajął trzecie miejsce. Dlatego w weekendowych wyścigach wystartuje z trzynastej pozycji. Fabio Quartaro kończy na 13. pozycji i wystartuje z 23. pozycji.

Kwalifikacja 2:

  • Brad Binder szybko przejął kontrolę nad sesją, prawdopodobnie lepiej zaaklimatyzował się na tym torze w zróżnicowanych warunkach dzięki swojemu czasowi w Q1. Pierwszy znaczący czas RPA zapewnił mu prowadzenie z czasem 1:47.807. Za nimi Marc Marquez i Francesco Bagnaia tracą odpowiednio dwie i siedem dziesiątych.
  • Próbując się poprawić, wielu kierowców popełniało błędy. Pedro Acosta wpadł tym samym w żwirową pułapkę, a Marco Bezzecchi i Marc Marquez zdołali utrzymać kontrolę nad maszyną.
  • Przed flagą w szachownicę Marc Marquez uzyskał imponujący czas 1:46.773. Hiszpan zdobywa pole position przed własną publicznością, po raz pierwszy od Grand Prix Portugalii w 2023 roku.
  • Ducatis Marco Bezzecchiego i Jorge Martina zamykają pierwszą trójkę, tracąc ponad trzy dziesiąte sekundy. Aktualny mistrz świata Francesco Bagnaia nigdy nie odnalazł się w takich warunkach i zakwalifikował się na siódmej pozycji.

CZYTAJ TAKŻE > Harmonogram Grand Prix Hiszpanii MotoGP

MotoGP Hiszpania – Rankingi kwalifikacyjne

 

CZYTAJ TAKŻE > Hiszpania – Testy: Bagnaia najszybszy

MotoGP Hiszpania – tabela EL2

MotoGP

©MotoCzas

 

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz