Hiszpania – Sprint: Martin wygrywa, Quartararo na podium!

Jorge Martin wygrywa sprint GP Hiszpanii MotoGP po wyścigu pełnym zwrotów akcji, naznaczonym licznymi upadkami czołowych zawodników.

opublikowany 27/04/2024 à 15:28

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Hiszpania – Sprint: Martin wygrywa, Quartararo na podium!

Jorge Martin wygrywa sprint GP Hiszpanii ©Michelin

Le MotoGP wraca do Europy, aby rywalizować w długiej serii spotkań, z których pierwsze odbywa się w Jerez. Podczas Grand Prix Hiszpanii jedenastu z dwudziestu dwóch zgłoszonych kierowców wystąpi u siebie, co może ożywić debaty. Pod koniec kwalifikacji Marc Marquez zdobył 93. pole position w swojej karierze, wyprzedzając Marco Bezzecchiego i Jorge Martína.

Sprint:

 • Marc Marquez już na starcie dał się zaskoczyć swoim konkurentom. Tym samym Brad Binder poprowadził taniec na pierwszym zakręcie, wyprzedzając Jorge Martína. Zawodnik z numerem 93 miał trudne pierwsze okrążenie na trzeciej pozycji i musiał walczyć ze swoim bratem i kolegą z drużyny, Alexem.
 • Pierwsza runda upłynęła także pod znakiem upadków Aleixa Espargaro i Jacka Millera, których wyścig zakończył się przedwcześnie. Fabio Di Giannantonio miał ich później naśladować.

 • Następnie weekendowy zdobywca pole position zmusił Brada Bindera do wyprzedzenia, zanim ten odwdzięczył się. Południowoafrykańczyk popełnia jednak błąd i ściąga kierowcę Gresiniego z ziemi, oddając kilka pozycji. Alex Marquez wykorzystuje ten manewr, aby pomścić swojego brata i uzyskać to, co najlepsze z obu mężczyzn.
 • Próbując wrócić, Binder wykonuje kolejny agresywny manewr na Francesco Bagnaia, ale ponownie nie trafia i zrzuca aktualnego mistrza świata z roweru. Numer 1 wrócił do swojego pudełka w hełmie, ujawniając całą złość, jaką czuł.

 • W połowie wyścigu Jorge Martín prowadził przed Markiem Marquezem i już zmierzał w stronę zwycięstwa. Niedaleko jednak pozostają Alex Marquez i Brad Binder, a Enea Bastianini i Pedro Acosta wykorzystali wydarzenia i wrócili na piąte i szóste miejsca.
 • Nie licząc błyskawicznego powrotu Marca Marqueza w drugiej połowie wydarzenia. Tuż przed startem ósmego okrążenia Hiszpan zaatakował lidera i wystartował nie znajdując żadnego oporu.
 • Jakby ten sprinterski wyścig nie był już pełen niespodzianek, wilgoć na torze w piątym zakręcie dopadnie większość czołowych zawodników. Tym samym w tym samym czasie upadli Alex Marquez, Brad Binder i Enea Bastianini.
 • Później cenę zapłaci lider Marc Marquez. Te incydenty całkowicie wstrząsną rankingiem, a na trzy okrążenia przed metą Jorge Martin jest liderem przed Pedro Acostą i… Fabio Quartaro.
 • Na ostatnim okrążeniu Jorge Martin i Pedro Acosta opanowali swój temat, a Dani Pedrosa, również biorący udział w bitwie, zaczął atakować Yamahę nr ​​20.
 • Przygotowując się do ataku w ostatniej pętli, Wildcard KTM próbuje, ale mu się to nie udaje. Quartararo broni się i podpisuje kontrakt z pierwszą trójką w sezonie.
 • Również zachowując ostrożność, drugi Francuz, Johann Zarco, wykorzystał nieszczęścia swoich konkurentów, aby wspiąć się w górę hierarchii. Przygotowując się do zajęcia dobrej, piątej pozycji, kierowca z Cannes upadł w ostatnim zakręcie, tracąc wszelkie korzyści płynące z awansu na czoło.

MotoGP Hiszpania – Ranking sprinterów

CZYTAJ TAKŻE > Marc Marquez, który po raz pierwszy w historii zdobył pole position w Ducati, dąży do podium

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz