Francja – 1. PR: Jorge Martin jest pewny siebie

Jorge Martin zakończył pierwszą sesję treningową przed Grand Prix Francji najlepszym czasem, wypierając Pedro Acostę z prowadzenia podczas ostatniego wysiłku.

opublikowany 10/05/2024 à 11:38

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Francja – 1. PR: Jorge Martin jest pewny siebie

©Pula treści Red Bulla

Le MotoGP zostawia swoje torby w Sarthe na Grand Prix Francji, podczas którego Jorge Martin będzie musiał potwierdzić swój status lidera po przejściu na emeryturę podczas GP Hiszpanii, która służyła sprawie jego rywala Francesco Bagnaia. Ważna dla nas będzie także 5. runda sezonu Fabio Quartaro i Johann Zarco, którzy grają na ich ziemi.

CZYTAJ TAKŻE > Program Grand Prix Francji MotoGP 2024

EL1:

  • Zawodnicy MotoGP ścigają się na torze Bugatti pod słońcem, a Jorge Martín od samego początku wyznacza swój rekord z czasem 1:34.162. Następnie pozostali kierowcy podejmują pierwszą próbę, a po pięciu minutach jazdy Marc Marquez ustanawia rekord z czasem 1:32.188, po czym osiąga czas 1:31.971.
  • Następnie akcja na torze uspokaja się i nikt nie zagraża czasowi Hiszpana przed upływem ostatnich dwudziestu minut wyznaczonego czasu.
  • Następnie Marco Bezzecchi i Enea Bastianini zaprezentowali się znakomicie w pierwszych sektorach, jednak zawodnik VR46 przegrał pod koniec okrążenia i nie zdołał zająć trzeciego miejsca, gdy fabryczny zawodnik Ducati wyprzedził Marqueza ze szczytu tabeli zaledwie o kilka tysięcznych.

  • Jednak mocnym akcentem na koniec sesji będzie Pedro Acosta. Obudzony późno młody debiutant najpierw znalazł się pomiędzy Bastianinim a Martinem, a następnie uzyskał czas 1:31.883 i wysunął się na prowadzenie.
  • Pięć minut do końca wyznaczonego czasu, pierwszych sześć odbywa się w granicach 150 tysięcznych. Jednak niepowstrzymany Pedro Acosta powiększa przewagę, uzyskując wynik w czasie 1:31.658, potwierdzając swoją pozycję lidera.
  • Próbując nieco bardziej zdystansować przeciwników, kierowca Tech3 przesadza i wypada z toru. Incydent, który otwiera drogę Jorge Martinowi, który przekracza flagę z szachownicą w czasie 1:31.421. Żaden z jego przeciwników nie będzie w stanie go pokonać, a Maverick Vinales pozbawia w końcówce Eneę Bastianiniego miejsca w czołowej trójce.

  • Jak zwykle Francesco Bagnaia rozpoczął weekend powoli i w ostatnim wysiłku zajął piąty czas.
  • Dyskretna sesja dla Francuzów u siebie, Fabio Quartararo zajmuje 20. miejsce, a Johann Zarco rozpoczyna swój piątek z 16. czasem.

MotoGP Francja – ranking EL1:

©MotoCzas

CZYTAJ TAKŻE > Tor Charade świętuje 50. rocznicę ostatniego Grand Prix Francji

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz