Francja – Sprint: Jorge Martin wygrywa bez obaw

Jorge Martin nie znalazł przeciwnika, który byłby w stanie wyzwać go na pojedynek o zwycięstwo podczas Sprintu Grand Prix Francji MotoGP.

opublikowany 11/05/2024 à 15:24

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Francja – Sprint: Jorge Martin wygrywa bez obaw

Jorge Martin wygrywa sprint Grand Prix Francji ©Red Bull Content Pool

Le MotoGP rozstawia walizki w Le Mans przed GP Francji, podczas którego Jorge Martin będzie musiał potwierdzić swój status lidera po przejściu na emeryturę podczas GP Hiszpanii, która służyła sprawie Francesco Bagnaia. Po sesji kwalifikacyjnej Hiszpan wywalczył pole position, tuż przed rywalem Fabio Quartaro zakwalifikował się na siódmym miejscu.

CZYTAJ TAKŻE > Program Grand Prix Francji MotoGP 2024

Sprint:

  • Kiedy zgasły światła, nie było pojedynku pomiędzy Jorge Martinem i Francesco Bagnaią. Hiszpan miał doskonały start i pierwszy zakręt był w stanie pokonać na prowadzeniu, podczas gdy Włoch całkowicie przegapił start i pierwsze okrążenie ukończył na piętnastej pozycji.
  • Na tym nieszczęścia aktualnego mistrza świata się nie skończyły, gdyż stracił panowanie nad motocyklem, wjeżdżając szeroko na 7. zakręcie. Zawodnik Ducati po przejechaniu przez żwirową pułapkę zdołał wrócić na tor i był wówczas na ostatniej pozycji.
  • Marc Marquez szybko doszedł do siebie po nieudanych kwalifikacjach. Autor ekstrawaganckiego startu, numer 93, zdołał wspiąć się na czwartą pozycję.

  • Po trzech okrążeniach wyścigu Jorge Martin prężnie prowadzi, ale nie jest w stanie wyprzedzić Marco Bezzecchiego, a Marc Marquez patrzy na czołową dwójkę na trzeciej pozycji.
  • Ranking pozostanie niezmieniony aż do połowy wyścigu, z tym wyjątkiem, że kierowcy Pramaca udało się powiększyć przewagę nad Bezzecchi, który przygotowuje się do ataków Marqueza. Włoch nie będzie jednak musiał tego robić, gdyż upada na koniec ósmego okrążenia. Marquez plasuje się na drugiej pozycji, a Maverick Vinales ma wówczas podium w zasięgu ręki.

  • Na początku ostatniego podania Martin ma dwie sekundy przewagi nad najbliższym prześladowcą. Postęp, który udaje mu się narzucić bez większych trudności. Marc Marquez był drugi, a Maverick Vinales wyprzedził Eneę Bastianiniego i znalazł się w czołowej trójce.

  • Zakwalifikowany na siódmej pozycji Fabio Quartararo nie był w stanie powstrzymać wracających za nim zawodników KTM i Ducati i szybko spadł na jedenaste miejsce. Francuz zakończył zawody na dziesiątej pozycji.
  • Ze swojej strony Johann Zarco wykorzystał wydarzenia wyścigowe i zajął w sprincie trzynaste miejsce.

MotoGP Francja – Ranking sprinterów

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz