Assen GP przedłuża swoją obecność w kalendarzu

Grand Prix Holandii rozgrywane na torze TT Circuit Assen właśnie podpisało pięcioletni kontrakt z MotoGP, dzięki któremu nadal będzie gospodarzem tej dyscypliny.

opublikowany 02/05/2024 à 12:36

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Assen GP przedłuża swoją obecność w kalendarzu

Assen GP przedłuża umowę ©Red Bull Content Pool

Ponieważ w przyszłym roku tor w Assen będzie obchodził stulecie swojego istnienia, jego prezes właśnie potwierdził, że osiągnął porozumienie z Carmelo Ezpeletą w sprawie przedłużenia kontraktu.

To nowe porozumienie pomiędzy MotoGP a TT Circuit Assen potwierdza, że ​​holenderski tor zorganizuje swoje Grand Prix do 2031 r., przedłużając w ten sposób poprzedni kontrakt, który przewidywał pojawienie się tego sportu do 2026 r.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia kontraktu, szczególnie w czasie, gdy MotoGP mocno się rozwija, podkreśla Arjan Bos, prezes TT Circuit Assen. Potwierdza to status TT Assen jako wydarzenia, którego nie można przegapić w kalendarzu MotoGP. Jesteśmy dumni, że możemy dalej wspólnie budować przyszłość sportów motorowych. »

Przypominamy, że tor jest także najstarszym obiektem organizującym Grand Prix Motocykli – od inauguracyjnego sezonu mistrzostw w 1949 roku.

©Prasa MotoGP

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić długoterminową przyszłość Assen w kalendarzu, dodaje Carmelo Ezpeleta, dyrektor generalny Dorna Sports. Żaden inny tor nie towarzyszył nam przez 75 lat wyścigów, które świętujemy w 2024 roku. Jest wyjątkowy, ale nie wracamy tu tylko dla historii i statystyk.

Wydarzenia w Assen, nawet 100 lat po pierwszych wyścigach organizowanych w regionie, wciąż są czymś wyjątkowym i stają się coraz lepsze, on kontynuuje. To fantastyczny, nowoczesny obiekt, który niezmiennie dostarcza nam niesamowitych wyścigów i kultowych momentów. Nie ma lepszego mariażu niż najbardziej ekscytujący sport na świecie i jeden z najpiękniejszych obiektów. »

W międzyczasie impreza przygotowuje się do organizacji Motocyklowych Mistrzostw Świata w weekend 28–30 czerwca, które będą dziewiątą rundą sezonu 2024.

CZYTAJ TAKŻE > Numery GP Hiszpanii MotoGP

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz