„Realistyczni” kierowcy Hondy przed GP Hiszpanii

Jeśli Luca Marini i Joan Mir nie wyznaczą ambitnych celów przed GP Hiszpanii, mają nadzieję, że spotkanie umożliwi Hondzie postęp.

opublikowany 23/04/2024 à 18:39

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

„Realistyczni” kierowcy Hondy przed GP Hiszpanii

Honda zbiera informacje w Jerez ©HRC

Po skomplikowanym weekendzie w Stanach Zjednoczonych Honda przybywa do Hiszpanii z nadzieją zebrania wielu informacji. Aby wykorzystać wszystkie szanse, japońska fabryka skorzysta z wiedzy Stefana Bradla jako Wildcard.

Niemiec weźmie udział w weekendzie wyścigowym, aby zapoznać się z Hondą przed wzięciem udziału w pierwszych oficjalnych testach sezonu na tym samym torze, dzień po wyścigu głównym.

Ze swojej strony zwykli kierowcy przyjeżdżają do Europy bez wielkich ambicji. Jeśli Joan Mir ma zamiar wziąć udział w swoim Grand Prix u siebie, Iberyjczyk wie, że nie powinien oczekiwać zbyt wiele od swojego RC213V.

„Myślę, że przyjazd do Jerez, gdzie wspierają mnie wszyscy lokalni kibice, pomoże mi po trudnym weekendzie, który mieliśmy w Austin. wyjaśnia numer 36. Ważne jest, aby zostawić to za sobą i kontynuować pracę tak, jak robiliśmy to od początku roku.

Musimy realistycznie podejść do tego, co jest możliwe, i skupić się na ulepszeniach, kontynuuje Mir. Chodzi o postęp krok po kroku. Na tym etapie nie możemy spodziewać się dużego kroku naprzód. »

Po drugiej stronie garażu Repsol Honda Luca Marini nadal nie odblokował swojego licznika w 2024 r., ale postrzega gromadzenie danych w nadchodzący weekend jako dobrą rzecz na przyszłość.

„To kolejny weekend na dalszą pracę z zespołem. To nie jest czas na przerywanie pracy, musimy w dalszym ciągu gromadzić informacje, ale także pracować nad rozwojem na przyszłość, dodaje Włoch. Jerez to dobry tor do tego rodzaju pracy, zespół przeprowadził tu wiele testów i będzie z nami w ten weekend, więc ciekawie będzie zobaczyć, co możemy z tego wyciągnąć. »

Należy pamiętać, że Honda ma w sumie 25 zwycięstw podczas Grand Prix Hiszpanii. Jednak japońska drużyna nie wygrała w Jerez od 2019 roku.

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz