Oznacz mistrza Gresinim? „Dlaczego nie” – twierdzi Rins

Alex Rins wierzy, że jego rodak Marc Marquez jest w stanie walczyć o tytuł mistrza świata MotoGP w swoim nowym zespole Gresini Racing.

opublikowany 02/01/2024 à 16:15

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Oznacz mistrza Gresinim? „Dlaczego nie” – twierdzi Rins

Alex Rins widzi Marca Marqueza walczącego o tytuł w 2024 r. ©Red Bull Content Pool

Alex Rins i Marc Marquez podjęli podobną decyzję latem 2023 roku, kiedy obaj Hiszpanie ogłosili, że opuszczają Hondę, aby spróbować odnieść sukces u innego producenta. Choć dołączy pierwsze miasto Fabio Quartaro w Yamaha na następną kampanię MotoGP, ośmiokrotny mistrz świata będzie walczył wraz ze swoim bratem Alexem w Gresini Racing (Ducati).

Rins przypomina jednak, że obie sytuacje umowne były odmienne i uważa, że ​​nie zerwał z japońskim producentem.

„To są bardzo różne przypadki. Nie mogę komentować sprawy Marka, bo nie byłem w centrum tej sprawy, ale w moim przypadku miałem umowę 1+1 (Rok z możliwością przedłużenia o kolejny rok, przyp. red.). Więc nie złamałem się. Umowa, wyjaśnia nr 42 w wywiadzie udzielonym Marka. Yamaha przyszła i złożyła mi interesującą ofertę jazdy z zespołem fabrycznym, którą przyjąłem.

Było dużo agitacji wokół Marca, to logiczne, ale powtarzam, że w moim przypadku ciągłość była opcjonalna, nie zerwałem kontraktu. Co do reszty, nie mogę się doczekać rozpoczęcia roku, wiem, że Ducati ma na torze osiem konkurencyjnych motocykli, ale myślę, że możemy walczyć o wygrywanie wyścigów. »

Jeśli zatem sądzi, że w innej japońskiej fabryce uda mu się powrócić do zwycięstwa, Rins pokłada ogromne nadzieje w swoim rodaku, którego uważa nawet za zdolnego do walki o koronę.

" Dlaczego nie ? Udowodniono, że z drużyną satelitarną można walczyć o mistrzostwo, – podkreśla, ze szczególnym uwzględnieniem sprawy Jorge Martína z 2023 r. Ducati są bardzo mocne, DesmosediciGP to najbardziej zrównoważony motocykl. 

Nie zdziwiłbym się, gdyby Marcowi udało się zdobyć mistrzostwo świata na takiej maszynie. Widzieliśmy już występ jego brata Alexa z tą samą bronią” uzasadnia wniosek kierowcy Yamahy.

Alex Marquez, podobnie jak Fabio di Giannantonio, pokazali, że Gresini może zasmakować sukcesu w zeszłym sezonie. W dwudziestu spotkaniach duet cztery razy stawał na podium w wyścigu głównym, w tym jedno zwycięstwo podczas GP Kataru. Brat Marca zapewnił także zespołowi satelitarnemu Ducati w Wielkiej Brytanii zwycięstwo w sprincie.

CZYTAJ TAKŻE > Rins: „Z Quartararo tworzymy bardzo silny zespół”

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz