Tor Charade świętuje 50. rocznicę ostatniego Grand Prix Francji

Tor Charade świętuje 50. rocznicę zorganizowania swojego ostatniego GP Francji podczas Charade Super Show, które odbędzie się 13 i 14 lipca.

opublikowany 09/05/2024 à 19:53

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Tor Charade świętuje 50. rocznicę ostatniego Grand Prix Francji

Tor Charade obchodzi 50. rocznicę zorganizowania ostatniego wyścigu GP Francji ©Charade Super Show

Jeśli Grand Prix Francji na motocyklach odbędzie się w ten weekend na torze Bugatti w Le Mans po raz 25. z rzędu, od czasu powstania mistrzostw w 1949 r. na wielu torach odbywało się to wydarzenie.

Podobnie jak Paul Ricard (13 razy) czy Nogaro (dwa razy), Charade 2 razy wprowadził dyscyplinę do Clermont-Ferrand. Ostatnia edycja, która odbyła się w Owernii, sięga jednak sezonu 10, kiedy tor był okazją do uczczenia 1974. rocznicy powstania tego historycznego etapu.

Tym samym 13 i 14 lipca odbędzie się Charade Super Show, pamiątkowa impreza, która ma na celu oddanie hołdu ostatniemu Grand Prix Francji organizowanemu przez tor z licznymi maszynami z ubiegłego wieku.

CZYTAJ TAKŻE > Kto jest ostatnim Francuzem, który wygrał u siebie?

W sumie w uroczystości weźmie udział około trzydziestu zabytkowych motocykli, większość z nich zaprezentuje Amicale Spirit of Speed, stowarzyszenie miłośników jednośladów, które promuje motocykle z przeszłości. Maszyny, które zainteresowani będą mieli okazję podziwiać na torze, a także na padokach.

50 lat temu w klasie 500 cm136,5 zwyciężył Phil Read, wyprzedzając niejakiego Giacomo Agostiniego, który ustanowił wówczas rekord okrążenia ze średnią prędkością 20.000 km/h. Bezpieczeństwo było wówczas zupełnie inne, ponieważ około XNUMX XNUMX bel słomy otoczyło tor, aby chronić pilotów.

Kolejna imponująca liczba, którą jednak lepiej traktować z przymrużeniem oka: szacuje się, że tor Charade odwiedziło wówczas prawie 130 000 widzów.

Dostępny jest link do kasy biletowej Charade Super Show tutaj.
­

CZYTAJ TAKŻE > Program Grand Prix Francji MotoGP 2024

 

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz