Dlaczego Acosta nie startował w zespole fabrycznym KTM?

Pit Beirer, menadżer KTM, podaje powody, które skłoniły producenta do zatrzymania Jacka Millera i Brada Bindera w zespole fabrycznym, pomimo i tak już bardzo obiecujących wyników Pedro Acosta.

opublikowany 30/12/2023 à 13:43

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Dlaczego Acosta nie startował w zespole fabrycznym KTM?

KTM nie chce wywierać presji na pulę treści Acosta ©Red Bull

Rekord Pedro Acosty w mistrzostwach świata zawsze robi wrażenie. Zawodnik, który w ciągu pierwszych trzech lat startów zdobył dwa tytuły mistrza świata – Moto3 i 2021 oraz Moto2 w 2023 – ma na swoim koncie już 16 zwycięstw, 27 podium i 5 pole position.

Jeśli dołączy do Augusto Fernandeza w 2024 roku w Gasgas Factory Racing Tech3, satelickim zespole KTM, wielu zastanawia się, dlaczego młody Hiszpan nie dostał bezpośredniego biletu do oficjalnego zespołu. Wyjaśnienie, które austriacki producent zmuszony był uzasadnić po słabym występie Jacka Millera (163 pkt. – 11. miejsce), który zakończył mistrzostwa ze stratą 130 punktów do swojego kolegi z drużyny, Brada Bindera (293 pkt. – 4. miejsce).

Podtrzymał to w wywiadzie udzielonym dyrektorowi firmy Pit Beirer Speedweek, " Byliśmy rozczarowani wynikami Jacka w ostatnich siedmiu Grand Prix, ponieważ jednocześnie Brad stawał się coraz silniejszy. Millerowi nie udało się już odzyskać dawnej formy, ale np. przez cały weekend w Sepang spisał się nieźle, chociaż w trakcie wyścigu jego ósme miejsce wcale nas nie zadowalało. 

Zawsze zamierzaliśmy ponownie ścigać się z Binderem i Millerem w fabrycznym zespole KTM w 2024 roku, a zespół Gasgas z dwoma mistrzami świata Moto2, Augusto Fernandezem i Pedro Acostą, miał sens, on kontynuuje. Zarówno Binder, jak i Miller mają duże doświadczenie i pomagają nam bardzo szybko znaleźć właściwy kierunek rozwoju podczas testów. »

Acosta nie będzie zatem mógł liczyć na to, że imponujące liczby zgromadzone podczas jego 56 występów w mistrzostwach świata zapewnią mu miejsce w zespole fabrycznym i będzie musiał udowodnić, do czego jest zdolny w najwyższej kategorii.

„Pedro musi spokojnie pracować przed swoim debiutem w Premier League MotoGP, – dodaje ponownie Niemiec. Gdyby miał zjechać do pit stopu KTM po raz pierwszy w MotoGP, poczułby pewną presję.

Dlatego uważamy, że to właściwa droga dla Pedro. Wystartuje w drużynie Hervé Poncharala, który ma duże doświadczenie. Wtedy podejmiemy decyzję, jaki kierunek obrać na przyszłość.” podsumowuje Beirer.

CZYTAJ TAKŻE > Acosta będzie miała 11 Grand Prix, aby pobić rekord Marqueza 

 

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz