Quartararo i Yamaha przybywają do Le Mans z nowościami

Fabio Quartararo przybywa do Sarthe w pełni zmotywowany zmianami, jakie zostaną wprowadzone w jego Yamasze na Grand Prix Francji.

opublikowany 08/05/2024 à 15:47

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Quartararo i Yamaha przybywają do Le Mans z nowościami

Fabio Quartararo przybywa do Le Mans na zaawansowanej Yamasze ©Michelin

Po produktywnych oficjalnych testach w Jerez, podczas których Yamaha przyjechała z całkowicie przeprojektowaną maszyną, Fabio Quartaro i Álex Rins wykorzystają Grand Prix Francji, aby wystawić na próbę niektóre przetestowane elementy.

Na razie bez większych rewolucji, terminy od czasu Jereza są zbyt krótkie na dostarczenie większości nowego pakietu, niemniej jednak drobne ulepszenia, które przydadzą się do samodzielnego przetestowania w celu zebrania możliwie najdokładniejszych informacji zwrotnych.

Dobra wiadomość, która w pełni motywuje Fabio Quartararo, który przygotowuje się do startu w swoim domowym Grand Prix.

„Test Mugello następuje po GP Francji, ale ten ostatni będzie być może ważniejszy dla zespołu. zapewnia francuski pilot. Ta runda jest dla mnie wyjątkowa. Zawsze bardzo podobają mi się spotkania we Francji, uwielbiam widzieć fanów i słyszeć, jak mnie wspierają, ponieważ bardzo głośno biją brawo.

W ten weekend powtarzamy niektóre elementy testu w Jerez, aby zobaczyć, jak motocykl zachowuje się na tym torze, dodaje Quartararo. Ciekaw jestem, jak dane wypadną w porównaniu. Mam nadzieję, że będziemy mieli dobry weekend i osiągniemy dobre wyniki. »

O ile Francuz nie określił, które elementy mają zostać przetransportowane do Sarthe, jego sąsiad z warsztatu podał więcej szczegółów na temat możliwości rozwoju, jakie oferuje Yamaha.

„Nie będziemy jeszcze startować w Le Mans z nowym pakietem aerodynamicznym, ale w ten weekend będziemy mogli więcej popracować nad elektroniką, wyjaśnia Alex Rins. Nie mogę się doczekać GP Francji. Sprawdzimy wyniki testów w Jerez tutaj, w Le Mans i wypróbujemy je w wyścigu. »

Czas pokaże, jakie wnioski japońska fabryka będzie mogła wyciągnąć z tych ulepszeń, przy czym celem jest, aby dostarczone części odpowiadały kierunkowi rozwoju zespołu, aby dotrzeć do Mugello z nadzieją na dalszy postęp.

CZYTAJ TAKŻE > Program Grand Prix Francji MotoGP 2024

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz