Quartararo i Yamaha wchodzą w fazę intensywnych testów

Francuski kierowca Fabio Quartararo szczegółowo opisuje plany swojego zespołu na bieżący okres i podkreśla ich znaczenie dla reszty sezonu.

opublikowany 24/04/2024 à 18:55

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Quartararo i Yamaha wchodzą w fazę intensywnych testów

Quartararo opisuje kluczowy okres dla ©Yamaha

Po Grand Prix Ameryk skupionym na testowaniu nowych części, Fabio Quartaro i Alex Rins przybywają do Hiszpanii z jasnymi pomysłami: to, co próbowano, nie działa.

Dlatego też do trzech dni akcji na torze w Jerez będziemy podchodzić z tą samą dynamiką pracy, aby przygotować się do oficjalnych testów w poniedziałek. Przed GP Hiszpanii Yamaha przeprowadziła także prywatne testy na torze w Barcelonie ze swoim kierowcą testowym.

„Mimo że ciężko pracowaliśmy, wkraczamy teraz w jeden z najbardziej pracowitych okresów w tym sezonie dla Yamahy, zapewnia Massimo Meregalli, dyrektor zespołu. W zeszłym tygodniu zespół był w Barcelonie na prywatnym teście z Calem Crutchlowem. W tym tygodniu mamy GP Hiszpanii, po którym bezpośrednio nastąpi oficjalny test.

Wszystkie te wydarzenia są dla naszego zespołu bardzo ważne, on kontynuuje. W najbliższej przyszłości musimy wprowadzić pewne zmiany, a dane, które zgromadzimy w ciągu tych kilku tygodni, będą bardzo cenne. »

Przed wyścigiem na torze, na którym odniósł swój pierwszy sukces w najwyższej kategorii, Fabio Quartararo zapewnia również, że japońska fabryka nie szczędzi wysiłków.

„W zeszły weekend świętowałem urodziny i chcę wszystkim podziękować, ponieważ otrzymałem wiele wiadomości. Ale teraz wracamy do pracy, dodaje #20. Próbowaliśmy wielu rzeczy w Austin, co było dobre, ponieważ dało nam większą przejrzystość.

Cal Crutchlow przeprowadził w zeszłym tygodniu kilka testów w Barcelonie, a po wyścigu mamy także jednodniowe testy tutaj, w Jerez. Wiążemy duże nadzieje z tym pracowitym okresem wyścigów, ponieważ musimy poczynić postępy w realizacji naszego głównego celu, jakim jest rozwój motocykla”. – podsumowuje mistrz świata z 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE > Harmonogram Grand Prix Hiszpanii MotoGP

 

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz