Quartararo znów się uśmiecha, Yamaha poczyniła postępy w Le Mans

Fabio Quartararo szybko przeżył rozczarowanie po wypadku na oczach swoich fanów podczas Grand Prix Francji MotoGP: zmiany wprowadzone przez Yamahę stanowią dobrą podstawę na przyszłość.

opublikowany 13/05/2024 à 17:08

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Quartararo znów się uśmiecha, Yamaha poczyniła postępy w Le Mans

Fabio Quartararo optymistą po GP Francji ©Yamaha

Po solidnym weekendzie w Le Mans, Fabio Quartaro starał się zakończyć wyścig w dobrym stylu, uzyskując dobry wynik w wyścigu głównym.

Siódmy na starcie Francuz, wykorzystując błędy przeciwników, wspiął się na szóstą pozycję, niedaleko czołówki. Jednak na siódmym okrążeniu Francuz popełnił fatalny błąd i zakończył wyścig w żwirowej pułapce.

Prezentując się przed mediami, Niçois pokazywał jednak uśmiechniętą twarz, co można wytłumaczyć faktem, że udoskonalenia przeprowadzone przez Yamahę w Sarthe i zainstalowane w jego maszynie przed rozgrzewką dobrze wróżyły następny.

„Upadliśmy, ale jestem szczęśliwy, fajnie jest walczyć o szóste miejsce, – zaczyna Francuz. W niedzielny poranek dokonaliśmy dużych zmian w rowerze. Zespół oczekiwał, że poczuję dużą różnicę, nie była to wielka zmiana, ale myślę, że mamy dobre podstawy na przyszłość. »

A kolejne wyjazdy Quartararo na tor z japońskim producentem są bliskie, ponieważ w tym tygodniu na torze Mugello zorganizowane zostaną prywatne testy. Testy dla których nie udostępnił jeszcze programu.

„W tym tygodniu będziemy mieli dwa dni testów w Mugello, będzie to okazja do przeanalizowania zmian na nowym torze” dodaje #20.

CZYTAJ TAKŻE > GP Francji bije swój własny rekord

Na koniec, dla tych, którzy byliby rozczarowani, gdyby kierowca Yamahy nie dojechał do mety, Quartararo umówił się z nimi na spotkanie w 2025 roku.

„Jestem sfrustrowany, że nie ukończyłem wyścigu, ponieważ widziałem, że goście z przodu nie byli tak daleko, że mogliśmy z nimi walczyć. Nie mogę jednak ukryć, że od początku wyścigu byłem na limicie. Dlatego też nie powinnam niczego żałować, naprawdę dałam z siebie wszystko.

To niesamowite otrzymać całe wsparcie od publiczności. Widząc, jak krzyczą moje imię, chcę ciężej pracować, aby móc zapewnić im podium w przyszłym roku”. – podsumowuje mistrz świata z 2021 roku.

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz