Rins wskazuje, czego Martinowi brakowało w 2023 r

Alex Rins wspomina sezon 2023 Jorge Martína i opisuje, czego brakowało jego rodakowi, aby zdobyć tytuł mistrza świata MotoGP.

opublikowany 29/12/2023 à 18:27

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Rins wskazuje, czego Martinowi brakowało w 2023 r

Alex Rins wspomina sezon Jorge Martína ©Red Bull Content Pool

Jorge Martín już pod koniec sezonu zdał sobie sprawę, że drobne błędy naliczone w trakcie mistrzostw kosztowały go tytuł i ogłosił w Walencji, wkrótce po finale sezonu 2023, że planuje pracować nad sobą. aby w przyszłym roku wrócić silniejszym.

Przepytywany podczas wywiadu udzielonego gazecie Marka, Alex Rins dodaje, że za tę porażkę odpowiedzialny jest pech rodaka.

„To wielka szkoda, ponieważ w niektórych wyścigach miał problemy z oponami. wspomina Hiszpan, nawiązując szczególnie do Grand Prix Kataru. Jeśli opona nie spełnia swoich wymagań, różnica w osiągach jest ogromna.

Zdarzało się to przez cały rok kilku kierowcom, a Martinator ucierpiał z tego powodu w najgorszym momencie, w Losail, on kontynuuje. Nie można było przewidzieć, że mu się to przydarzy, ale dla mnie to wyścig. »

Incydent szczegółowo zbadał Michelin, który ogłosił również, że chce wzmocnić kontrolę jakości gumy dostarczanej do koncernu MotoGP w przyszłości. Jeśli Rins uważa, że ​​Martín miał pecha w loterii opon, nie wyklucza, że ​​błędy numeru 89 zadziałały na jego niekorzyść.

„Upadek Jorge w Indonezji, gdy był na prowadzeniu, również był dużym ciosem. Myślę, że to zwycięstwo mogło być dla niego decydujące, przynajmniej tak to widzę. podsumowuje nowy kierowca Yamahy.

CZYTAJ TAKŻE > Campinoti: „Martin jest cenniejszy niż Marquez”

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz