Tech3 pewny siebie przed GP Francji: „Acosta jest gotowa na przedstawienie”

Nicolas Goyon zapewnia, że ​​Pedro Acosta jest gotowy na powrót do formy po rozczarowującym weekendzie w Jerez. Nowicjusz również wiele się nauczył z oficjalnych testów.

opublikowany 06/05/2024 à 20:02

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Tech3 pewny siebie przed GP Francji: „Acosta jest gotowa na przedstawienie”

Acosta gotowy na odbicie we Francji ©Tech3

Po skomplikowanym Grand Prix Hiszpanii, naznaczonym słabym występem Pedro Acosty, zespół Tech3 przygotowuje się do wzięcia udziału w swojej domowej imprezie w ramach Grand Prix Francji.

Podczas gdy w Jerez 19-letni kierowca upadł w kwalifikacjach, musząc zadowolić się dziesiątym miejscem na starcie, poziom występów debiutanta od początku sezonu daje jego zespołowi nadzieję, że tam będzie w Le Mansie.

„Grand Prix Francji to dla naszego zespołu najbardziej oczekiwany moment w sezonie, ponieważ zaprezentujemy się przed naszą publicznością na legendarnym torze Bugatti w Le Mans, komentuje Nicolas Goyon, menadżer zespołu Tech3 na marginesie wydarzenia. Będzie nas wspierać wielu fanów i jestem pewien, że będą wspierać zarówno Pedro Acostę, jak i Augusto Fernándeza.

W Jerez Pedro popełnił mały błąd w kwalifikacjach, co zepsuło jego weekend, ale jest to część procesu uczenia się, on kontynuuje. Jedno jest pewne, wykorzysta zdobyte teraz doświadczenie, oprócz tego, nad czym pracował podczas testów w Jerez, aby dać występ we Francji. »

Opinię podziela Pedro Acosta, który zapewnia, że ​​test w Jerez pozwolił mu lepiej poznać KTM. Stale rozwijający się kierowca Tech3 będzie zatem próbował ponownie połączyć się z radościami z podium, choć pozostało mu jeszcze kilka prób, aby mieć nadzieję na zdetronizowanie Marca Marqueza i zostanie najmłodszym zwycięzcą w MotoGP.

„Po czterech rundach wiedzieliśmy, w których obszarach musimy się poprawić, a testy bardzo nam w tym pomogły, więc myślę, że udamy się do Francji w znacznie lepszej pozycji”. zapewnia numer 31.

Nicolas Goyon uważa jednak, że jego drugi kierowca ma duże szanse na występy i wysuwa kilka argumentów, według których przebudzenie Augusto Fernandeza w sezonie 2024 mogłoby nastąpić w Le Mans.

„Jeśli chodzi o Augusto, wiemy, że wyniki nie są takie, jakich oczekiwano, ale Le Mans jest dla niego wyjątkowy, zapewnia Goyon. Uwielbia ten tor i ogólnie we Francji zachowuje się dobrze. Zwyciężył w Moto2, a w zeszłym sezonie zajął 4. miejsce, sześć sekund za zwycięzcą, co jest jego najlepszym wynikiem w MotoGP. Nasi dwaj kierowcy mają spore szanse na występ, więc czas na show! »

CZYTAJ TAKŻE > MotoGP przedstawia nowe regulaminy na rok 2027

 

 

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz