Ku pojedynkowi KTM-Ducati w Jerez?

Mając pięć motocykli na starcie, KTM może znacznie skomplikować zadanie Ducati w Jérez. Jorge Lorenzo również widzi tam zwycięstwo Pedro Acosta.

opublikowany 22/04/2024 à 16:45

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Ku pojedynkowi KTM-Ducati w Jerez?

KTM może rzucić wyzwanie Ducati o zwycięstwo w Jérez ©Red Bull Content Pool

Od początku sezonu 2024 trzy z czterech wydarzeń odbywających się podczas dwóch weekendów konkursowych wygrał zawodnik Ducati. Jorge Martín wygrał sprint w Katarze i główny wyścig w Portugalii, a Francesco Bagnaia i Maverick Vinales wyczyścili swoje liczniki, choć kolarzowi Aprilii pomogły błędy przeciwników.

Jorge Lorenzo uważa jednak, że boloński producent może zmierzyć się z konkurencją w weekend 28 kwietnia w Jérez, podczas Grand Prix Hiszpanii. Były pilot MotoGP i konsultant hiszpańskiego kanału DAZN widzi na swojej liście osiągnięć zawodnika KTM rejestrującego to wydarzenie.

„Niezależnie od tego, czy jest sobota, czy niedziela, widzę Pedro Acostę na oczach wszystkich w Jerez, komentuje pięciokrotny mistrz świata w DAZN. Myślę, że naprawdę może mieć coś do powiedzenia na hiszpańskim torze i historycznie KTM spisuje się tam bardzo dobrze. Tylko w zeszłym roku spisali się bardzo dobrze, więc myślę, że to świetna okazja. »

Chociaż Pedro Acosta wciąż może zostać najmłodszym zwycięzcą w MotoGP, GP Hiszpanii może być dla niego pierwszą dużą szansą na zdetronizowanie Marca Marqueza. Podczas ostatniej edycji Grand Prix Hiszpanii zespół KTM miał jeden ze swoich najlepszych weekendów, zajmując drugie i trzecie miejsce Bradowi Binderowi i Jackowi Millerowi.

CZYTAJ TAKŻE > Acosta ustanawia rekord Quartararo

Aby wesprzeć nadzieje, jakie KTM wiąże z czwartym etapem mistrzostw, austriacki producent wystawia pięć motocykli. Dani Pedrosa rzeczywiście się do tego przygotowuje przyjąć rolę dzikiej karty dla Pomarańczowych w Hiszpanii.

Hiszpan ścigał się już w Jerez w 2023 roku i w sprincie zajął imponujące szóste miejsce, a w wyścigu głównym zajął siódme miejsce. Następnie wrócił na pole startowe w San Marino i w obu wyścigach zajął czwarte miejsce.

CZYTAJ TAKŻE > Binder: „Acosta jest wielkim mistrzem”

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz