Vinales zapewnia go, że Aprilia będzie kandydować w Jerez

Maverick Vinales uważa, że ​​Aprilia ma duże szanse utrudnić Ducati podczas Grand Prix Hiszpanii.

opublikowany 25/04/2024 à 18:30

Luca Bartolomeo

0 Zobacz komentarze)

Vinales zapewnia go, że Aprilia będzie kandydować w Jerez

Vinales i Aprilia będą rywalizować z Ducati w Jerez ©Michelin

Autor bezbłędnego występu podczas GP Ameryk, Maverick Vinales przybywa do Hiszpanii z mocnym zamiarem kontynuowania swojej dynamiki. Choć będzie brał udział w swoim pierwszym domowym Grand Prix w sezonie w Jerez, Iberyjczyk liczy, że zawodnicy Aprilii nie będą szczędzić wysiłków.

„Powtarzanie tego, co zrobiliśmy w Austin, to marzenie, komentuje najnowszego zwycięzcę podczas konferencji prasowej GP Hiszpanii. Byłoby naprawdę wspaniale móc wygrać tutaj, w Jerez, ale musimy podejść realistycznie i mądrze. Nie każde Grand Prix będzie podobne do tego, które odbywa się w obu Amerykach.

Musimy pracować i nadal chcieć pozostać na szczycie, on kontynuuje. Nie tylko podczas weekendów konkursowych, ale każdego dnia pracując nad naszym projektem.

Wkraczamy teraz w dość ważny weekend, po którym odbędą się oficjalne testy. Aprilia musi przechowywać jak najwięcej informacji. »

Na torze Vinales wierzy, że w RS-GP, przed którym stoi, ma szansę konkurować z Desmosedici z Ducati. Będziemy jednak musieli zachować ostrożność, pracując nad słabymi stronami maszyny, aby mieć nadzieję na powtórzenie wyczynu z amerykańskiego weekendu.

„Mamy duże szanse, aby być konkurencyjnymi w ten weekend, ponieważ nasz motocykl całkiem dobrze pasuje do toru. Celem będzie nie tracić zbyt wiele czasu w wolnych zakrętach, w których Ducati ma przewagę. Będziemy musieli także spróbować wykorzystać naszą siłę, czyli szybkie zakręty. Musimy jednak zachować spokój i nadal podnosić poprzeczkę. Oczywiście, jeśli wygramy, będę najszczęśliwszy” podsumowuje Vinales.

CZYTAJ TAKŻE > Harmonogram Grand Prix Hiszpanii MotoGP

Luca Bartolomeo

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz