Zarco upada w ostatnim zakręcie sprintu, „błąd młodego człowieka”

Straszne rozczarowanie Johanna Zarco, który podczas Sprintu w Jerez mógł zdobyć czołową piątkę. Francuz popełnił błąd, gdy do negocjacji pozostał mu już tylko jeden zakręt.

opublikowany 27/04/2024 à 18:14

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Zarco upada w ostatnim zakręcie sprintu, „błąd młodego człowieka”

Johann Zarco ostatecznie zajął 12. miejsce. ©Pula treści Red Bulla

W całkowicie szalonym wyścigu, gdzie tor w Jerez nikomu nie sprzyjał, Johann Zarco mógł osiągnąć niesamowity wynik… zanim popełnił błąd w ostatnim zakręcie, na ostatnim okrążeniu. Francuski kierowca wystartował z 13. pozycji. Udało mu się obejść wszystkie problemy, co zapewniło mu 5. miejsce.

Na ostatnim okrążeniu wyścigu sprinterskiego Johann Zarco walczył z Franco Morbidellim; mieszkaniec Cannes starał się utrzymać swoje stanowisko. Włoch nurkuje i wyprzedza go od wewnętrznej strony, wchodząc w zakręt 13. Kierowca Hondy traci tył i upada, a wynik jest okrutny, ponieważ ostatecznie ukończy wyścig na 12. miejscu. „Przychodzą mi na myśl tylko obelgi, więc nie mogę ich powiedzieć, protestuje zainteresowana osoba. Miski... Bo już na 6. miejscu mówimy sobie „jest dobrze, to drobiazg, nie gramy o mistrzostwo”. »

Trochę zbyt chciwy

Mimo tego upadku, który boli (w przenośni), mieszkanka Cannes nie poddaje się i nawet widzi w tym błędzie coś pozytywnego!

„Ten błąd nie zmienia jakości wyścigu, było dobrze, Zarco uspokaja się. Zahaczenie Fabio (Quartararo) i Danny'ego (Daniel Pedrosa) nie było złe, myśl o ich wyprzedzeniu oznaczała, że ​​doszło do dobrego ataku. A jeśli chcemy zobaczyć jeszcze więcej pozytywów, to nadal mamy ten entuzjazm, jak u młodego człowieka. Chęć przeszczepienia Morbidelliego wydaje się młodym błędem. To oznaka dobrego niaku, świeżości, a co za tym idzie błędów młodych ludzi (śmiech)! »

CZYTAJ TAKŻE > Fabio Quartararo ukarany karą w Jerez Sprint, Pedrosa na podium

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz