Rajd Antibes – Éric Camilli jest solidny

Na własnym boisku Eric Camilli bardzo dobrze rozpoczął rajd i miał ponad 20-sekundową przewagę nad przeciwnikami.

opublikowany 10/05/2024 à 12:27

Artykuł wstępny

0 Zobacz komentarze)

Rajd Antibes – Éric Camilli jest solidny

Foto: Bastien Roux / DPPI

Eric Camilli (i20 N Rally2-Team Bonneton HDG-2C Compétition) skorzystał z pierwszego odcinka specjalnego rallye z Antibes, aby zadać cios za jego kierownicą Hyundai. Niçois natychmiast powiększyli przewagę na 13,5 km SS 1.

Odważnie umocnił swoją przewagę dzięki nowej zmianie w SS 3. Camilli dał się poznać jako silny człowiek na początku rajdu.

Anthony Fotia – fot. Bastien Roux / DPPI

Miejscowi świętują na początku wyścigu. Rzeczywiście, Anthony Fotia (C3 Rally2-PH Sport by Minerva Oil), coraz bardziej komfortowo za kierownicą swojego Citroëna, wykorzystał swoją wiedzę o terenie, aby ukończyć pierwszą pętlę na drugim miejscu przed Yoannem Bonato (C3 Rally2-Trajectus Motorsport).

Jako pierwszy na trasie niedawny zwycięzca Rajdu Wysp Kanaryjskich był zaskoczony brakiem przyczepności na początku wyścigu. Trzeci w klasyfikacji tymczasowej Bonato traci zaledwie 2,4 sekundy do Fotii. „To trudna pierwsza runda”– przyznał lider mistrzostw Francji.

Léo Rossel – Fot. Bastien Roux / DPPI

Po pierwszych trzech odcinkach specjalnych Léo Rossel (C3 Rally2-PH Sport po Minerva Oil) jest o krok od podium i ma szansę na wejście do czołowej trójki. Walka z Fotią i Bonato zapowiada się obiecująco.

Nieco dalej Hugo Margaillan (i20 N Rally2-CHL Sport Auto) na piątym miejscu dołączy do toru wyścigowego Cagnes-sur-Mer.

Ale druga pętla dnia nadal będzie zawierać kilka niespodzianek.

Po grzmiącym debiucie za kierownicą nowiutkiego Alpine Raphaël Astier (CHL Sport Auto), który uzyskał najlepszy czas w wyścigu SS 110, A2 Rally GT+, podczas kolejnego odcinka specjalnego napotkał pewne problemy mechaniczne.

Cédric Robert – Fot. Bastien Roux / DPPI

Wracając po wypadku w Rhône-Charbonnières, Cédric Robert (A110 Rally-Team Bonneton HDG-2C Compétition) objął prowadzenie w klasyfikacji pojazdów z napędem na dwa koła, wyprzedzając Pierre'a Roché Pierre'a Roché (A110 Rally-Team FJ), lidera Trofeum Alpine.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz